Open call: Українсько-Австрійська Мистецька Резиденція 2021. ТИМЧАСОВА НЕ/ДОСТУПНІСТЬПро Нас

Open call: Українсько-Австрійська Мистецька Резиденція 2021. ТИМЧАСОВА НЕ/ДОСТУПНІСТЬ

Термін подачі заявок на участь у резиденції «Тимчасова не/доступність» подовжено до 15 червня включно.
___________________________________
Мистецький арсенал та Австрійський культурний форум вперше презентують спільний міжнародний проєкт — Українсько-Австрійську Мистецьку Резиденцію (UAAR), покликану посилити зв’язок між українськими та австрійськими митцями та надати їм підтримку. У 2021 році резиденція запрошує художників і художниць з України та Нижньої Австрії взяти участь у програмі «Тимчасова не/доступність».

Цифрові технології, розповсюдження гібридних зображень та збільшення набору Інтернет-інструментів заклали основу для розширення оптики та збільшили можливості «ефекту присутності». В умовах, коли світ періодично звужується до простору кімнати, цифрові технології стають чи не єдиною можливістю вийти за її межі, долаючи час і відстань. Резиденція має на меті визначити ймовірні шляхи вивчення місця через роботу з локальним контекстом та застосування онлайн-інструментів.

Програма «Тимчасова не/доступність» спрямована на дослідження та переосмислення поняття місця в умовах відсутності фізичного доступу до нього та пов’язаних із ним аспектів пам’яті, історичного та соціального контекстів. Художник(ці) матимуть змогу проаналізувати, як вивчення цифрового зображення розширює візіонерські можливості та провокує на створення цифрової поетичної мови.

Резиденція проходитиме в гібридному форматі (онлайн і офлайн) та передбачає співпрацю між парами митців і мисткинь з Австрії та України. Результатом проєкту стане виставка учасників(иць) резиденції у просторі Малої галереї Мистецького арсеналу (83 м²).

Мала Галерея Мистецького арсеналу. Фото: Олександр Попенко.

Таймлайн та опис:

1 липня – 26 серпня — онлайн-програма: презентація мистецької практики учасників та учасниць; поділ на пари для подальшої спільної роботи в проєкті; лекції від запрошених художників(иць) та теоретиків(инь); регулярні щотижневі обговорення проєктів; робота над проєктами.

19 – 23 вересня — офлайн-програма: прибуття учасників(иць) до Києва; зустріч з представниками(цями) київської культурної сцени та відвідування художніх студій; обговорення виставки у групі; монтаж; відкриття виставки.

Для кого:

  • Візуальних митців і мисткинь, що у своїй практиці використовують медіум відео, фотографії, інсталяції, змішаних технік, тексту, застосовують інтернет-інструменти та цифрові редактори.
  • Молодих художників та художниць; митців і мисткинь, що мають досвід виставок і резиденцій (middle career artists).
  • Митців і мисткинь готових створити спільний проєкт у колаборації з учасником(цею) з іншої країни; до спілкування в онлайн-режимі; групових обговорень проєктів щотижня; публічної презентації.
  • Країна проживання Нижня Австрія або Україна.
  • Знання англійської мови щонайменше середнього рівня (B1).
  • Резиденція не має вікових обмежень.

Організатори забезпечують витрати на проїзд, проживання та добові під час перебування в Києві, кошти на виробництво проєкту та гонорар у розмірі 400 євро. Художники та художниці матимуть менторську підтримку, доступ до проєктного простору Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» та підтримку у виробництві проєкту.

Подати заявку на участь можна до 15 червня 2021 року включно. Заявку англійською мовою необхідно надіслати у форматі PDF із темою “Temporary Un/Availability Residency” на адресу [email protected].

Заявка на участь повинна містити:

  • Контактну інформацію (ім’я, адреса, електронна пошта, вебсайт);
  • Мотиваційний лист із поясненням, чому ви подаєте заявку та на чому хотіли б зосередитися під час резиденції (макс. 2 сторінки);
  • Коротке резюме (макс. 2 сторінки);
  • Портфоліо (макс. 25 МБ).

Робоча мова: англійська.

Українсько-австрійська мистецька резиденція (UAAR) — це щорічний мистецький проєкт, започаткований для посилення міжнародної співпраці між українськими та австрійськими митцями та культурними діячами. Організатори резиденції: Національний культурно-мистецький і музейний комплекс «Мистецький арсенал» (Київ) та Австрійський культурний форум у Києві у співпраці з Управлінням уряду Нижньої Австрії, Департамент мистецтв і культури.

Мистецький арсенал. Фото з дрону: Олександр Попенко. 

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, що розташовується у історичній будівлі XVIII ст. та яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва до літератури та музейної справи. У проєктах Мистецького арсеналу порушуються питання, важливі для суспільства, надається простір для вільного творення щодо майбутнього й осмислення минулого. Проєкт реалізовується Лабораторією сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу», що презентує дослідницькі проєкти, виставки молодого українського мистецтва та провідних міжнародних сучасних митців.

Австрійський культурний форум у Києві є частиною глобальної мережі культурних інститутів Австрії. АКФ презентує австрійське мистецтво та культуру в Україні та активно сприяє культурному обміну та діалогу між обома країнами.