У Мистецькому арсеналі відкриється виставка сучасного білоруського мистецтва «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив»Про Нас

У Мистецькому арсеналі відкриється виставка сучасного білоруського мистецтва «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив»

У зв’язку із запровадженням карантинних обмежень в місті Києві виставка «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив» відкриється для відвідувачів після 9 квітня. Представники та представниці медіа зможуть відвідати виставку 24 та 25 березня у будь-який зручний для них час за попередньою акредитацією. Інтерв’ю з учасниками та учасницями виставки можна буде почути в ефірі радіо UA: Радіо Культура в програмі «Штука» з Людмилою Ляхевич о 12:10 25 березня. 
__________________________________________________________________________________________________________________________________________

25 березня, у День волі в Білорусі, в Мистецькому арсеналі відкриється масштабна виставка сучасного білоруського мистецтва «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив».
«Кожны дзень» — це гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі з початку серпня 2020 року, підкреслюючи тривалість і ритм спротиву, підтримуючи впевненість, що протест продовжиться завтра, що він не закінчиться. Виставковий проєкт, що розгорнеться на 4000 кв. м. Мистецького арсеналу, розкаже відвідувачам історію протесту та феномену солідарності в Білорусі. Свої роботи в експозиції представлять майже пів сотні білоруських художників і художниць.

«Мистецтво прекрасно допомагає зрозуміти стан світу, висвітлює ідеї, врази й надії. Воно має діагностичний ефект: глядач, який завжди є водночас і співавтором, занурюється в реальність із якою має справу художник і куратор. Все це сприяє нашому розумінню, відчуттю історії на кінчиках пальців. Виставка білоруського сучасного мистецтва нині, в цей історичний момент, — це не тільки естетичний досвід, хоча він, безумовно, передусім. Це теж інтелектуальне занурення у причини політичної дійсності Білорусі та важливий жест підтримки білоруської культурної сцени», — директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Виставка «Кожны дзень» реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

«Що ми знаємо про Білорусь? Парадоксально, адже ми сусіди — дуже небагато. Протягом останнього року наші знання істотно розширились. Ми дізнались про те, що в цій країні є громадяни, є громадянське суспільство, є критична маса сміливих людей, готових ризикувати заради свободи і гідності. І це дуже резонує з нашим історичним досвідом, цінностями та прагненнями. Але розширившись так зненацька, наші раптові знання про сучасну Білорусь лише збудили апетит до нових знань. І мабуть ніщо так добре не говорить про країну, її народ, як мистецьке самовираження. Ми щиро хочемо знати про вас більше, дорогі білоруси. І сьогодні ми відкриваємо для українського громадянства ще одну незапрограмовану, в чомусь неочікувану сторінку сучасного естетичного буття наших добрих та сміливих сусідів — їхнє сміливе та неординарне мистецтво, глибоко національне, але вписане в світовий та європейський культурний контекст. І ця виставка — наш посильний внесок у розуміння духу волелюбного білоруського народу, який, ми віримо, пройде всі випробування, і здобуде свободу, яку заслуговує», — Олександр Сушко, Виконавчий директор МФ «Відродження».

25 березня, у день відкриття, на виставці працюватиме виїзна студія UA: Радіо Культура — медіа-партнера заходу. Прямий ефір триватиме з 15:00 до 18:00. Під час тригодинного радіомарафону слухачі зможуть дізнатися про ідею створення проєкту, особливості дистанційної підготовки міжнародної виставки, а також поставити свої запитання кураторській групі, художникам і художницям. Ведучі виїзної студії — Наталя Грабченко та Людмила Ляхевич.

Запрошуємо представників та представниць медіа відвідати виставку у зручний для них час 24 березня та у першій половині дня 25 березня. Для акредитації заповніть, будь ласка, форму акредитації

Виставка «Кожны дзень» представляє зріз сучасного білоруського мистецтва, яке створює та проявляє актуальні форми взаємодії, опору, колективності й майбутнього, яке практикується вже сьогодні — кожний день.

Кураторська група: Алєксєй Борісьонок, Андрей Дурейка, Марина Напрушкіна, Антаніна Стєбур, Максім Тимінько, Сєргєй Шабохін.

Партнери проєкту: Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні, Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Києві, Регіональний офіс Фонду ім. Фрідріха Еберта «Діалог Східна Європа», Представництво «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі, Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні, Білоруський фонд культурної солідарності.

У Мистецькому арсеналі виставка триватиме з 25 березня до 4 травня 2021.
Графік роботи: вівторок – неділя з 11:00 до 20:00.