У FeliX Art & Eco Museum у Дрогенбосі (Бельгія) завершилася виставка «Футуромарення. Україна і авангард»Про Нас

У FeliX Art & Eco Museum у Дрогенбосі (Бельгія) завершилася виставка «Футуромарення. Україна і авангард»

8 вересня у FeliX Art & Eco Museum у Дрогенбосі (Бельгія) завершилася виставка «Футуромарення. Україна і авангард». Багато нового про український авангард за кілька місяців роботи виставки дізналися її численні відвідувачі, серед яких були як місцеві мешканці, так і гості з інших міст Бельгії та з-за кордону, а також представники української громади в Бельгії та українці, які допомагають біженцям з України знайти своїх у цій країні.

«Упродовж останніх двох років “Футуромарення” мандрувало Європою. Фактично вперше наш власний проєкт як цілісний концептуальний “культурний продукт” вийшов за межі країни. Тож довелося шукати нову мову й образність, аби зацікавити аудиторії, що не дуже обізнані з українською культурою. Не менш важливим був сучасний контекст — російська військова агресія проти України, вкорінена в російську імперську ідеологію. Підбиваючи підсумки, можу сказати, що відвідувачі добре зчитували наші меседжі. Більше того, у Дрогенбосі ми мали можливість звертатися не лише до професійної аудиторії або туристів, але й до місцевої громади — звичайних людей, яким наша історія емоційно відгукувалася. Очевидно, що на така “людяна” взаємодія значною мірою формує суспільну думку на підтримку України. Окремо маю подякувати команді FeliX Art & Eco Museum, яка з ініціативи директора музею Cерджіо Сервеллона (Sergio Servellon) організувала цей проєкт»,так підсумувала співкураторка виставки «Футуромарення. Україна і авангард» її представлення в Дрогенбосі (Бельгія) Ольга Мельник.

Команда Мистецького арсеналу надзвичайно вдячна бельгійським партнерам, які виявили не лише великий інтерес до українського авангардного мистецтва, але й надали значну підтримку командам українських музеїв, які представили роботи зі своїх колекцій для виставки. Завдяки організаторам проєкту, які подолали безліч формальних викликів, вдалося убезпечити визначні твори українського авангарду як з власного зібрання Мистецького арсеналу, так і з колекцій інституцій-партнерів.

Фото надані FeliX Art & Eco Museum (Дрогенбос, Бельгія)

У межах виставки були представлені понад 100 оригінальних творів живопису та графіки. Відвідувачі побачили роботи знаних українських митців Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Вадима Меллера, Віктора Пальмова, Василя Єрмилова. Експозицію доповнювали документальні матеріали та відеоінсталяції «Поезомалярство» та «Наші 1920-і розстріляні у 2020-і».


Проєкт реалізовано FeliX Art & Eco Museum та Мистецьким арсеналом у партнерстві з Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України, Національним художнім музеєм України, Художнім музеєм міста Дніпра, Валентиною Костюковою та Тетяною Карою-Васильєвою.

Куратори: Ольга Мельник, Ігор Оксаметний за участі Вікторії Величко.
Дизайн експозиції: Лєра Гуєвська.
Графічний дизайн: Костянтин Марценківський.