Швидко. Зручно. Небезпечно | Нова виставка в Малій Галереї Мистецького арсеналуПро Нас

Швидко. Зручно. Небезпечно | Нова виставка в Малій Галереї Мистецького арсеналу

5 листопада Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» відкривається з новою виставкою «Швидко. Зручно. Небезпечно».

Виставка присвячена феномену гіг-економіки, у якому працівни_ця опиняється у стані незахищеної та нестабільної праці. Учасни_ці проєкту аналізують власний досвід взаємодії та співпраці з різними цифровими платформами та оприявнюють їх проблеми.


Життя сучасної людини дедалі більше пов’язане із використанням цифрових платформ та мобільних додатків для замовлення послуг, пошуку житла, роботи або партнера, компаній таксі чи доставки їжі. Платформи пропонують користувачам простоту, гнучкість та оперативність — в один клік можна зробити замовлення або знайти клієнта, обрати послугу або кількість робочих годин, працювати та споживати на власний вибір. Однак, дуже часто за зручним інтерфейсом цифрової платформи приховуються схеми трудової експлуатації та відсутність гарантій безпеки, як для клієнтів, так і для співробітників, а обіцяна ними свобода на практиці виявляється диктатом алгоритму.

Поширення платформної, або так званої гіг-економіки, на сьогодні є чи не найбільш загрозливим глобальним трендом ринку праці. Гіг-економіка руйнує усталені структури трудових відносин користуючись моделлю фіктивної самозайнятості, організованої на базі цифрових платформ. Це передбачає найбільш прекарні умови: відсутність медичного страхування, соціальних гарантій та постійної зайнятості, оплату по факту виконаної роботи, експлуатацію власного обладнання працівників, використання алгоритмів для координації та моніторингу їхніх дій.

Виставка «Швидко. Зручно. Небезпечно» досліджує феномен гіг-економіки через аналіз досвідів взаємодії та співпраці з різними цифровими платформами й осмислення стану прекарності — незахищеної та нестабільної праці. Доповнюючи художні висловлювання заходами публічної програми, проєкт покликаний створити поле для діалогу й солідаризації між учасниками й учасницями, дослідниками й дослідницями, активіст(к)ами та глядач(к)ами.

Учасники та учасниці виставки: Валерія Зубатенко, Борис Кашапов, Микита Кравцов, Анна Сороковая, Ірина Стасюк, Давид Чичкан, група eeefff, група SOSka.

Кураторка – Ганна Циба.

Виставка реалізована за підтримки Центру Солідарності та ГО «Трудові ініціативи».
Проєкт триватиме у Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» до 25 листопада.

Графік роботи Малої Галереї: вівторок – неділя, з 12:00 до 20:00. 
Вхід вільний.