Публічна дискусія «Мережі солідарності. Світ у часи блекаутів» | 27 січняПро Нас

Публічна дискусія «Мережі солідарності. Світ у часи блекаутів» | 27 січня

27 січня о 14:00 запрошуємо на публічну дискусію «Мережі солідарності. Світ у часи блекаутів», щоб разом віднайти точки  взаємодії та формати комунікації, які допомагають збудувати містки до солідарності між Україною та іншими країнами. 

Дискусія відбудеться у межах виставки «Співіснування з темрявою».
З самого початку повномасштабного вторгнення українські громадські діячі та діячки, культурні дипломати, медіа та інтелектуали включилися у боротьбу за підтримку світової спільноти для України. Пошук «точок дотику» відбувався по всьому світу, не лише з країнами ЄС та Північної Америки. Нині розвиток діалогу з країнами Глобального Півдня є одним із пріоритетів для української дипломатії. Для багатьох країн Африканського континенту, Азії та Південної Америки Україна стала важливою в контексті енергетичної і продовольчої безпеки, але з обох боків це наближення відбувається непросто і багато історій лишаються непочутими й нерозказаними. 

Під час публічної дискусії пропонуємо обговорити досвід пошуку точок взаємодії та форматів комунікації, які допомагають збудувати містки до солідарності між Україною та іншими країнами.

Спікерки зустрічі: Олександра Романцова, Соломія Боршош, Наталя Гуменюк
Модераторка: Олеся Островська-Люта

Місце: вхідна зона виставки «Співіснування з темрявою».
Вхід за квитком на виставку. Квитки можна придбати в касі Мистецького арсеналу або онлайн.

Олександра Романцова — виконавча директорка «Центру громадянських свобод», координує мобільні групи, які документують воєнні злочини російської армії в рамках ініціативи «Трибунал для Путіна» в Київському регіоні. Випускниця програми з прав людини та соціальної справедливості у The Duke Center for International Development (DCID), В Університеті Дюка (2023). Читає лекції та проводить тренінги, зокрема, із питань прав людини у Київській школі прав людини та демократії. Виступала з тематикою ролі жінок у правозахисті на TEDxKyivWomen 2018 та з темою «Боротьба з сексуальним насиллям як різновидом зброї у воєнних конфліктах» на Nobilitet у 2018 році.

Соломія Боршош — експертка з міжнародних відносин, розвитку та громадянського суспільства. Працює з темами демократії, верховенства права, доброго врядування, роботи у контекстах збройних конфліктів. Має понад 14 років професійного досвіду в аудиті та управлінні. Одні з останніх її управлінських ролей включають роботу заступницею генеральної директорки у Мистецькому арсеналі (2017—2019) та виконавчою директоркою Українського інституту, що займається культурною дипломатією України (2022—2023).

Наталя Гуменюк — українська журналістка, авторка, документалістка, спеціалізується на висвітленні конфліктів. Виконавча директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що досліджує, створює і популяризує найкращі форми суспільнокорисної журналістики в цифрову добу. Співзасновниця The Reckoning Project — міжнародної ініціативи медійників та юристів з документування воєнних злочинів у війні росії проти України, ініціаторка проєкту «Поєднуючи континенти». Авторка кількох документальних фільмів, а також книг, зокрема «Загублений острів: історії з окупованого Криму» та «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції». 

Олеся Островська-Люта – генеральна директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» у Києві. У 2014 році була першою заступницею Міністра культури України та першою заступницею Голови Національного комітету у справах ЮНЕСКО. Лауреатка Премії Women In Arts 2019.


Експозиція «Співіснування з темрявою» містить інсталяції з високим сенсорним навантаженням.

Виставка триватиме до 31 березня 2024 року. Графік роботи: середа-неділя, з 12:00 до 19:00 (під час повітряної тривоги виставка не працює*).

*Просимо звернути увагу! Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги всі події зупиняються. На цей час Ви можете пройти в найближче укриття. 

Виставку створено в партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» в межах реалізації проєкту профінансованого урядами Великої Британії, Канади, США, Фінляндії, Швеції та Швейцарії.