Перформанс німецького художника Олафа Ніколая у Мистецькому арсеналіПро Нас

Перформанс німецького художника Олафа Ніколая у Мистецькому арсеналі

21 листопада, у день відкриття виставки «Революціонуймо» о 20:30 відбудеться перформанс німецького концептуаліста Олафа Ніколая «Є В ЛІСІ ПТАХ…» за участі Дмитра Пашинського (кларнет).
«Є В ЛІСІ ПТАХ…» базується на архівному аудіоматеріалі, взятому з радіорепортажів. Він використовує радіо як джерело (а не спосіб передачі), щоб дослідити зв’язок звуку та індексу. Фонові звуки демонстрацій, заворушень, мітингів, спочатку записаних для радіо, використовуються як вихідний матеріал для аудіодоріжки, що складається з цих різноманітних «атмосфер» революції. Цей фрагмент розроблений для генерування подальших тлумачень різними співтворцями у формі конкретних звукових об’єктів та подій, від трансляції до перформансів та інсталяцій.
«Є В ЛІСІ ПТАХ…» … був зроблений на замовлення  documenta 14. Книжка художника збирає записані звуки у візуальному есе та показує індекс місць подій та дати, коли вони відбулися.

Олаф Ніколай – німецький художник- концептуаліст, мистецтвознавець. Народився в 1962 році в Галле, Німеччина. З 2011 року професор скульптури та тривимірного дизайну в Академії образотворчого мистецтва (Мюнхен, Німеччина). Лауреат престижних мистецьких премій. У 1997 році учасник виставки сучасного мистецтва Documenta. Неодноразово брав участь у Венеційській бієнале.
Перформанс відбудеться за підтримки Ґете-Інституту в Україні. 

Виставка «Революціонуймо» відкриється о 19:00 у Мистецькому арсеналі.
Понад 30 сучасних митців та мистецьких груп із 15 країн мовою мистецтва говоритимуть про події революцій та аналізуватимуть їх як суспільне явище. Виставка продемонструє, що прагнення свободи, гідного рівня життя, поваги до громадян є універсальними принципами, які поділяють всі люди. Особистий, критичний і ретроспективний погляд фокусується на особливій історичній події – Революції Гідності в Україні.
Кураторки проекту: Катерина Філюк (Україна), Натанія ван Дайк (Нідерланди).

Організатори проекту:
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»,
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності,
Фундація «A Tale of a Tub» (Нідерланди).
Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду.