Open call на участь в оновленій Літературній лабораторії Мистецького арсеналуПро Нас

Open call на участь в оновленій Літературній лабораторії Мистецького арсеналу

Запрошуємо митців та мисткинь, авторів та авторок, чия практика частково або повністю сфокусована на письмі як міждисциплінарному феномені, провадиться на перетині медій чи у монодисциплінарному письменстві.

За підсумками Open call куратор/ки визначать до десяти учасників/ць, яких буде запрошено стати резидентами/ками Літературної лабораторії, що протягом найближчих пів року працюватиме в режимі «резиденції вихідного дня».

Участь у лабораторії передбачає присутність в Києві, де митцям та мисткиням буде запропоновано щодватижні слухати курс із красного письменства, спеціально адаптованого до міждисциплінарної оптики, під менторством сучасної української поетки та перформерки, кураторки молодіжної літературної студії Ніни Паламарчук (Житомир-Миколаїв).

Також учасники/ці братимуть участь у щомісячних модулях-воркшопах з українськими та іноземними митцями і мисткинями, що у своїй практиці сполучають письменство з іншими медіа.

Наразі це воркшопи композитора Олексія Шмурака (Київ), письменника, драматурга, куратора та режисера Дмитра Левицького (Київ), художниці, кураторки, хореографки Ольги Марусин (Львів).

У межах воркшопів ментори/ки ділитимуться інструментарієм, досвідом та навичками. Резиденти/ки під їхнім проводом готуватимуть презентації концептів творчих продуктів, низку з яких буде реалізовано під час заходів Мистецького арсеналу (виставки в Старому Арсеналі та Малій Галереї Мистецького арсеналу, участь у Книжковому Арсеналі, тощо) чи як окремі події, видання, об’єкти, публікації.

Для участі запрошуємо письменників/ць, поетів/ок, режисерів/ок, композиторів/ок, хореографів/ок, архітекторів/ок, кураторів/ок та ін.

Аби подати заявку заповніть, будь ласка, форму за посиланням.

Дедлайн подачі заявок — 31.08.2023.

Додайте приклад власного письма та короткий мотиваційний лист, CV у вільній формі.

Лабораторія не обмежена віковими, гендерними або іншими упередженнями. Всі заняття в рамках курсів красного письменства та модулів ментори ведуть українською мовою.


Діяльність Літературної лабораторії у 2023-2024 роках відбувається за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини в межах проєкту «Взаємообмін між німецькими та українськими літературними і книжковими секторами». Проєкт має на меті підтримати роботу українських авторів та авторок, видавчинь та видавців, а також осіб, які працюють у медійній галузі за допомогою низки індивідуальних проєктів, сприяючи поширенню знань та розумінню української культури та історії в Німеччині. Проєкт реалізується Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels) у тісній співпраці з Франкфуртським книжковим ярмарком та Українським інститутом книги, а також із українською культурною інституцією «Мистецький арсенал», професійним онлайн-медіа про книжки та культуру «Читомо» й Goethe-Institut Україна.