Найкращий книжковий дизайн — 2023: старт прийому заявокПро Нас

Найкращий книжковий дизайн — 2023: старт прийому заявок

Оголошуємо старт прийому заявок на «Найкращий книжковий дизайн — 2023». До участі в Конкурсі приймаються книжки, які були видані у період з січня по листопад 2023 року включно і не були заявлені до Конкурсу раніше. Заявки прийматимемо до 21 листопада 2023 року включно, участь, як завжди, є безкоштовною. 

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» започаткований «Мистецьким арсеналом» у співорганізації з Goethe-Institut в Україні під час Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2016 році. У 2023 році Конкурс відбудеться увосьме.

Переможців буде обрано у 5 категоріях:

 • текстова книга (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн)
 • візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, мальописи тощо)
 • дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі мальописи)
 • утилітарна книга (книжка переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга, спеціалізована періодика тощо)
 • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, мальописи тощо)

Переможців визначає журі. Книжки, що подаються на конкурс повинні бути створені українськими дизайнерами / ілюстраторами / митцями або на замовлення українського видавництва. Не будуть розглядатися видання з придбаним ліцензійним контентом. До участі у конкурсі можуть бути подані до 5 книжок одного видавництва.

Склад журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2023»:

 • Творча майстерня Аґрафка (Романа Романишин, Андрій Лесів)
 • Саша Биченко, Студія Kultura
 • Надя Кельм, візуалізаторка даних
 • Гліб Капоріков, Projector
 • Анна Іваненко, Студія Сері/граф
 • Флоріан Ламм, Lamm & Kirch (Німеччина)
 • Пшемек Дембовський, Видавництво Karakter (Польща)

Серед поданих на Конкурс книжок обирається короткий список фіналістів (15 книжок по 3 книжки у кожній з категорій Конкурсу), з якого журі обирає переможців у кожній категорії (5 переможців). Серед переможців у 5 категоріях обирається головний переможець – Гран-Прі Конкурсу.

«Українські культурні діячі та діячки, так само, як і українські дизайнери, дизайнерки книг, видавництва, типографії протягом останніх 20 місяців продемонстрували неймовірну стійкість. Ми пишаємося і раді підтримати конкурс «Найкращий книжковий дизайн», навіть за умов війни. Це дозволяє українському книжковому дизайну бути представленим серед найкрасивіших книг світу у цей важкий час», — Фабіан Мюльталер, Директор Goethe-Institut в Україні.

«Конкурс найкращого книжкового дизайну від початку був задуманий не лише як національна відзнака, а й як інструмент для творчого пошуку, і, що важливо – промоції для українських видавців та дизайнерів, закріплення явища українського мистецтва книги у міжнародному фаховому та бібліофільському середовищі. Цей конкурс має довше життя, аніж разова трендсеттерська подія, та може надати можливості професійного розвитку, якими ми закликаємо скористатися», — Ольга Жук, Заступниця генеральної директорки Мистецького арсеналу.

Подати заявку

Результати восьмого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» оголосимо на початку грудня 2023 року на сайті та у соціальних мережах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Фіналісти та переможці конкурсу представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький Фонд Buchkunst; також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. А автора найбільшого внеску в оформлення книжки-гран-призера запросимо у професійну подорож до Німеччини у 2024 році.

Положення

Перед поданням заявки, радимо уважно ознайомитись із Положенням. Дедлайн подачі заявок та друкованих примірників книжок на Конкурс — 21 листопада 2023 року включно. Фізичні примірники книжок просимо надіслати поштовою або кур’єрською доставкою на адресу офісу Мистецького арсеналу: НКММК «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10-12, Київ, 01010. Контактна особа для доставки — Марина Лимаренко, +380987087244. 

Конкурс проводить Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023» відбувається за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини.

Партнери проєкту — Франкфуртський книжковий ярмарок та Фонд Buchkunst.

Медіапартнери — Telegraf.Design та Читомо.

Партнер гостинності — BURSA. 

Адреса для запитань та уточнень (вказуйте у темі листа «НКД») — [email protected]