Мистецький арсенал. Як це працює. Проєкт про те, навіщо потрібні інституції культуриПро Нас

Мистецький арсенал. Як це працює. Проєкт про те, навіщо потрібні інституції культури

Мистецький арсенал презентує онлайн-проєкт  про роль і можливості культурних інституцій в сучасному суспільстві. Основу проєкту складають 12 відео-розмов з філософами, економістами, дослідниками й сучасними художниками. Співрозмовники шукають відповіді на наступні запитання:

🔶 Навіщо розвинені суспільства витрачають величезні ресурси на розвиток музеїв, театрів та фестивалів?

🔶 Що дають натомість інституції культури своїм державам? Яку роль вони виконують у розвитку громадян і посиленні спроможності спільнот?

🔶 Як історія визначає інституцію культури?

🔶 Як інституції формують та переосмислюють культурну спадщину? Як мистецький твір чи археологічна знахідка набувають статусу культурного надбання? 

Першою стала розмова «Що таке добра інституція і чи можлива вона в Україні» директорки Мистецького арсеналу Олесі Островської-Лютої та філософа Володимира Єрмоленка. 


Як історія впливає на формування інституцій культури —  про це друге відео:

Яким Арсенал був в часи секретного військового радянського заводу — розповідає Олена Петрівна Шевченко, яка працює тут вже 50 років 👇

 
Які художні твори потрапляють до колекції Мистецького арсеналу. Розмова з Владою Ралко, чия серія «Київський щоденник» увійшла до фондів інституції:

 
Економіка інституцій культури — як сфери для інвестицій і як стимулятора ринку креативних індустрій:


Розмова про будівлю Мистецького арсеналу як величну архітектурну пам’ятку 👇


Чим відрізняються галерейні твори від стритарту та художній егоїзм. Розмова з Гамлетом Зіньківським, чиї роботи знаходяться в колекції Мистецького арсеналу:


Якими є освітні функції культурних інституцій — про це у розмові Олесі Островської-Лютої та ексміністерки освіти Анни Новосад👇


Про роботу і роль сучасного митця в розмові з Алевтиною Кахідзе, чия робота «Історія міста Полуниці Андріївни, або Жданівка» знаходиться у колекції Мистецького арсеналу:


Якою є мілітарна історія Арсеналу? Дізнаємося більше в 9 випуску проєкту 👇


Про видатного колекціонера Ігоря Диченка, завдяки якому в колекції Мистецького арсеналу зберігаються понад пів тисячі творів художників-авангардистів, дисидентів та видатних сучасників:


Як мистецтво може допомогти досліджувати кордони —  політичні, суспільні, особисті. Розмова з Марією Куліковською, чиї скульптури експонуються на внітрішньому подвір’ї Мистецького арсеналу 👇

«Мистецький арсенал. Як це працює» є частиною проєкту інституційної підтримки, що фінансується коштом Міжнародного фонду допомоги Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut/Goethe-Institut Ukraine та інших партнерів: www.goethe.de/hilfsfonds

“Мистецький арсенал відомий спільноті в першу чергу через наші виставки, через Книжковий Арсенал, через освітній фестиваль. Проте, карантин дозволив нам стишити оберти подій і поміркувати над тим, чим є наша інституція культури? Ми проводимо ці дослідження для себе і радо знайомимо з їх результатами усіх охочих. Це чудова нагода подивитись за лаштунки найбільшої культурної інституції країни, дізнатись про таємниці її історії, про її можливості і про вплив на суспільство”, — говорить про проєкт Мар’ян Манько, заступник директора з розвитку. 

Мистецький арсенал є пам’яткою історії та архітектури XVIII cт., а також є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва. Місія Мистецького арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Площа Арсеналу, яка вже використовується для реалізації мистецьких проєктів, сягає 24 000 м².