Мистецький арсенал. Як це працює. Проєкт про те, навіщо потрібні інституції культури
Мистецький арсенал презентує онлайн-проєкт про роль і можливості культурних інституцій в сучасному суспільстві. Основу проєкту складають 12 відео-розмов з філософами, економістами, дослідниками й сучасними художниками. Співрозмовники шукають відповіді на наступні запитання:
🔶 Навіщо розвинені суспільства витрачають величезні ресурси на розвиток музеїв, театрів та фестивалів?
🔶 Що дають натомість інституції культури своїм державам? Яку роль вони виконують у розвитку громадян і посиленні спроможності спільнот?
🔶 Як історія визначає інституцію культури?
🔶 Як інституції формують та переосмислюють культурну спадщину? Як мистецький твір чи археологічна знахідка набувають статусу культурного надбання?
Першою стала розмова «Що таке добра інституція і чи можлива вона в Україні» директорки Мистецького арсеналу Олесі Островської-Лютої та філософа Володимира Єрмоленка.
Як історія впливає на формування інституцій культури — про це друге відео:
Яким Арсенал був в часи секретного військового радянського заводу — розповідає Олена Петрівна Шевченко, яка працює тут вже 50 років 👇
Які художні твори потрапляють до колекції Мистецького арсеналу. Розмова з Владою Ралко, чия серія «Київський щоденник» увійшла до фондів інституції:
Економіка інституцій культури — як сфери для інвестицій і як стимулятора ринку креативних індустрій:
Розмова про будівлю Мистецького арсеналу як величну архітектурну пам’ятку 👇
Чим відрізняються галерейні твори від стритарту та художній егоїзм. Розмова з Гамлетом Зіньківським, чиї роботи знаходяться в колекції Мистецького арсеналу:
Якими є освітні функції культурних інституцій — про це у розмові Олесі Островської-Лютої та ексміністерки освіти Анни Новосад👇
Про роботу і роль сучасного митця в розмові з Алевтиною Кахідзе, чия робота «Історія міста Полуниці Андріївни, або Жданівка» знаходиться у колекції Мистецького арсеналу:
Якою є мілітарна історія Арсеналу? Дізнаємося більше в 9 випуску проєкту 👇
Про видатного колекціонера Ігоря Диченка, завдяки якому в колекції Мистецького арсеналу зберігаються понад пів тисячі творів художників-авангардистів, дисидентів та видатних сучасників:
Як мистецтво може допомогти досліджувати кордони — політичні, суспільні, особисті. Розмова з Марією Куліковською, чиї скульптури експонуються на внітрішньому подвір’ї Мистецького арсеналу 👇
«Мистецький арсенал. Як це працює» є частиною проєкту інституційної підтримки, що фінансується коштом Міжнародного фонду допомоги Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut/Goethe-Institut Ukraine та інших партнерів: www.goethe.de/hilfsfonds
“Мистецький арсенал відомий спільноті в першу чергу через наші виставки, через Книжковий Арсенал, через освітній фестиваль. Проте, карантин дозволив нам стишити оберти подій і поміркувати над тим, чим є наша інституція культури? Ми проводимо ці дослідження для себе і радо знайомимо з їх результатами усіх охочих. Це чудова нагода подивитись за лаштунки найбільшої культурної інституції країни, дізнатись про таємниці її історії, про її можливості і про вплив на суспільство”, — говорить про проєкт Мар’ян Манько, заступник директора з розвитку.
Мистецький арсенал є пам’яткою історії та архітектури XVIII cт., а також є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва. Місія Мистецького арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Площа Арсеналу, яка вже використовується для реалізації мистецьких проєктів, сягає 24 000 м².