Мистецький арсенал та СтратКом ЗСУ анонсують програмне партнерствоПро Нас

Мистецький арсенал та СтратКом ЗСУ анонсують програмне партнерство

У межах ХІІ Книжкового Арсеналу Управління стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних Сил України візьме участь у фестивалі як програмний партнер. Зокрема, СтратКом ЗСУ виступить співорганізатором експозиційного проєкту «Вдягаю піксель. Історії тих, хто обрав боротьбу» та представить документальний фільм «Спротив та єдність. Письменники пояснюють як не втратити майбутнє».

Виставковий проєкт «Вдягаю піксель» презентуватиме портрети українців, які знайшли застосування своїм цивільним навичкам у війську, вдягнули однострій та продовжили свій професійний шлях в лавах ЗСУ. На основі циклу розповідей, записаних СтратКомом ЗСУ, відома українська ілюстраторка Марія Кінович створила серію портретів військових, які зробили свідомий вибір боротися та застосувати свою професію для захисту рідної країни.

«Для Мистецького арсеналу це програмне партнерство зі Збройними Силами України має величезне значення. Для нас честь об’єднати зусилля зі СтратКомом Генштабу, бо саме від ЗСУ залежить доля нашої країни, а отже і наша культура. Ми прагнемо допомогти тим із нас, хто саме шукає для себе відповідь на запитання: “Як мені бути корисним чи корисною в обороні країни?”. Отож спробували налаштувати таку розмову завдяки реальним історіям українок та українців, втілених в ілюстраціях Марі Кінович, які ви зможете побачити вже незабаром на Книжковому Арсеналі,»коментує партнерство Генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Крім експозиційного проєкту «Вдягаю піксель», під час Книжкового Арсеналу СтратКом ЗСУ проведе прем’єрний показ документального фільму «Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє». Фільм аналізує важливість літератури в контексті гібридної війни та підкреслює роль письменників у формуванні національної свідомості й культурної опори країни. Серед експертів стрічки: Володимир Єрмоленко, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Олександр Михед, Ірина Цілик та Артем Чех. Після прем’єри стрічки відбудеться панельна дискусія. 

«Програмне партнерство СтратКому ЗСУ та Мистецького арсеналу відкриває нові можливості для діалогу військових з мистецькою спільнотою, що стосуються ключових аспектів національної стійкості, яка, в свою чергу, є основною національної безпеки. В цьому контексті, виставковий проєкт “Вдягаю піксель”, та прем’єрний показ документального фільму “Спротив та Єдність” з наступною панельною дискусією, стають не просто культурними подіями, але й освітнім форумом, де обговорюються важливі питання інформаційної безпеки, вплив гібридної війни, і роль інтелектуальної еліти в зміцненні суспільства,»зазначає полковник Артемій Катков, координатор проєкту в СтратКомі ЗСУ.

Нагадаємо, що ХІІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» цьогоріч відбудеться з 30 травня (вечір офіційного відкриття) до 2 червня. Фестиваль складатиметься з програмної частини та книжкового ярмарку, який буде проходити на першому поверсі Старого арсеналу.


СтратКом ЗСУ є органом військового управління, який відповідає за організацію, координацію та контроль реалізації заходів стратегічних комунікацій в Збройних Силах України.