Мистецький арсенал став співініціатором Мистецького Фонду Екстреної допомогиПро Нас

Мистецький арсенал став співініціатором Мистецького Фонду Екстреної допомоги

Щоб подолати наслідки російського вторгнення та загрози, які несе війна зокрема і для української мистецької спільноти, Мистецький арсенал, ГО «Музей сучасного мистецтва» (MOCA), видання «Заборона» та галерея The Naked Room створили Мистецький фонд Екстренної допомоги.

Наша мета – надання допомоги незалежним художникам, кураторам, арт-менеджерам, дослідникам, письменникам та культурним НУО в Україні. Для цього ми збираємо внески від приватних осіб та адмініструємо пожертви від міжнародних мистецьких та благодійних організацій. Також ми пропагуємо сучасну українську культуру як потужний інструмент зміцнення позицій України серед демократичних народів світу.

Ми створюємо:

  • Стипендії на дослідження, мистецьку практику та пов’язані з цим витрати на проживання митців і працівників культури, які залишилися в Україні або переїхали після повномасштабного вторгнення Росії в Україну;
  • Підтримку для неурядових організацій та культурних ініціатив для відновлення їхніх довоєнних програм та діяльності.

24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України та всієї Європи. Відтоді російська армія щодня бомбить українські міста та села, руйнуючи як цивільну та військову інфраструктуру. Російські війська захопили Чорнобильську та Запорізьку АЕС та створюють прецедент державного тероризму. Щодня в Україні гинуть або отримують поранення десятки невинних людей.

Не є винятком і митці та працівники культури. Вони мають право жити, бути в безпеці та продовжувати свою роботу.

Фінансове та операційне управління фондом здійснює громадська організація «Музей сучасного мистецтва» (MOCA).