Мистецький арсенал розробив цифрову стратегію на 2022-2024 рокиПро Нас

Мистецький арсенал розробив цифрову стратегію на 2022-2024 роки

Мистецький арсенал презентує цифрову стратегію інституції на 2022–2024 роки. Робота над документом розпочалася минулого року за підтримки Міжнародного фонду допомоги Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut та інших партнерів.

Мистецький арсенал сфокусував зусилля на тому, аби посилити цифрову спроможність інституції. Для цього команда розробила цифрову стратегію, яка стане передумовою для сталого розвитку цього програмного напрямку в майбутньому.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну у лютому 2022 року, пандемія COVID-19 як головний виклик і каталізатор цифрової трансформації в культурі відійшла на другий план. Натомість у зв’язку з масштабними втратами культурної спадщини гостро постала потреба оцифрування й електронного обліку спадщини, аби посилити присутність української культури в світі. Ці виклики Мистецький арсенал планує подолати зокрема завдяки цифровим інструментам.

Досвід роботи інституції навесні 2022 року суттєво розширив розуміння призначення цифрової стратегії. Окрім орієнтації на програмну діяльність Мистецького арсеналу, цифрова робота має і важливий безпековий рівень.

У Цифровій стратегії на 2022–2024 роки окреслено місію цифрового Мистецького арсеналу — бути стійким джерелом культурного досвіду, хабом культурних спільнот та аудиторій за різних умов присутності (віртуальної, віртуальної+фізичної, фізичної+елементи віртуальної) та за непередбачуваних обставин. А також розширювати можливості фізичної реальності завдяки цифровим практикам.

Підтримка Міжнародного фонду допомоги дозволила команді Мистецького арсеналу впровадити цифрові рішення, важливі для програмної й операційної роботи. Зокрема, було розроблено окремий розділ на сайті Книжкового Арсеналу для проєкту «Антитвір», створено цифровий архів проєкту «Україна в огні», опубліковано колекцію електронних видань до виставок з правом безкоштовного перегляду на платформі issuu. Була покращена цифрова інфраструктура інституції, яка забезпечує належне збереження даних і стабільну роботу програмного забезпечення в умовах воєнного стану. Також з кінця 2021 року команда інституції працює над впровадженням програмного забезпечення для обліку музейних предметів, адаптованого під потреби Мистецького арсеналу, та над оцифруванням творів з колекції.

Мистецький арсенал планує продовжувати роботу у напрямку цифрового розвитку. З повним текстом Цифрової стратегії ви можете ознайомитись за посиланням.