Мистецький арсенал представить стенд на Франкфуртському книжковому ярмаркуПро Нас

Мистецький арсенал представить стенд на Франкфуртському книжковому ярмарку

Мистецький арсенал вже традиційно бере участь у Франкфуртському книжковому ярмарку, який цьогоріч відбудеться з 18 по 22 жовтня. Участь Мистецького арсеналу стала можливою завдяки фінансуванню Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини в межах Проєкту підтримки книговидання в Україні та співробітництва між німецькою та українською культурними сферами.

З концепцією «Присутність на противагу відсутності» (Presence vs Absence) Мистецький арсенал представить свій стенд J103 в секції ярмарку Hall 3.1 «Мистецтво. АртКнига. Дизайн». З лютого 2022 року Мистецький арсенал почав збирати роботи українських художників і художниць, які у своїх творах фіксують та рефлексують російсько-українську війну з 2014 року і дотепер. Зібрані роботи стали частиною онлайн-архіву «Україна в огні», що проявляє зріз актуальних мистецьких практик, а також видання «Україна в огні», яке буде презентоване на стенді. У дизайні стенду будуть представлені роботи українського фотографа Андрія Денисенка із серії «Волонтери Чернігівщини» (2022), в яких подвійна експозиція, використана автором як художній метод, поєднує зображення людей і тло зруйнованих будинків. Ці роботи є свідченням збереження і відновлення, вони оприявнюють невидиму працю людей, які об’єднуються та своїм існуванням протидіють вбивчій логіці війни.

Візуальну складову стенду створив Костя Марценківський — дизайнер Мистецького арсеналу.

«Франкфуртський книжковий ярмарок — це не лише фахова подія. Це й важливий міжнародний інтелектуальний майданчик: тут формулюють ідеї, пояснюють і дебатують. Тому українській культурній спільноті вкрай важливо мати свою сцену у Франкфурті. Саме тому Мистецький арсенал, як і минулого року, представляє тут окремий стенд, розповідає про видані книги і художні твори, які допомагають німецькому, та й загалом іноземному глядачу і читачу зануритись у те, як в Україні мислять, що переживають, які роблять висновки. І ми надзвичайно вдячні багатолітній відданій підтримці і з боку Франкфуртського книжкового ярмарку, і від основної інституції німецької культурної дипломатії — Гете-Інституту. Це партнери, які послідовно допомагають вистояти всій українській культурній сцені», — зазначає Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.

Pictoric та Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» презентують міжнародну виставку ілюстрації When Everything Matters в Agora, C11. Натхненна фокус-темою ХІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», виставка представляє нові роботи провідних українських і міжнародних авторів. Цей проєкт — діалог українських ілюстраторів та графічних дизайнерів з митцями з інших країн, обговорення важливих тем мовою ілюстрації.

За фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини під час ярмарку цьогоріч вдруге відбудеться Спеціальна програма для видавців з України та сусідніх країн — професійна програма для видавців та менеджерів з прав, започаткована Frankfurter Buchmesse у 2022 році в межах стратегічного партнерства та у співпраці з Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та Гете-Інститутом в Україні.

Окрім цього, Мистецький арсенал спільно з Гете-Інститутом в Україні представить програму подій Fragility of Freedom, фінансовану Міністерством закордонних справ Німеччини. Ця програма має на меті зміцнення стійкості українських культурних та освітніх партнерів.

До програми увійде 17 подій: про українське питання і сприйняття України у світі; екологічні наслідки російської війни в Україні; деколонізацію; конспірологічні теорії та пропаганду; пам’ять і межі колективного розуміння, а також про український книжковий ринок, освіту і науку, і про читання як терапію.

Учасниками подій стануть Ірина Цілик, Олександр Михед, Катерина Міхаліцина, Мар’яна Савка, Кирило Безкоровайний, Катерина Шаванова, Максим Яковлєв, Олеся Островська-Люта, Володимир Єрмоленко, Вахтанг Кебуладзе, Катерина Ботанова, Світлана Ославська, Севгіль Мусаєва, Павло Казарін, Лія Достлєва, Андрій Достлєв, Альона Каравай та інші.

Разом із Мистецьким арсеналом, цьогоріч Україну на Франкфуртському книжковому ярмарку представлятимуть Український інститут книги, Гете-Інститут в Україні та Український інститут. Fragility of Freedom, спільна програма Мистецького арсеналу та Гете-Інституту в Україні, та програма Fragility of Creators, співкураторами якої є Український інститут книги та Гете-Інститут в Україні, складатимуть національну присутність України на Франкфуртському книжковому ярмарку із загальним слоганом Fragility of Existence. З повною програмою українських подій можна ознайомитися за посиланням.

Участь Мистецького арсеналу стала можливою завдяки фінансуванню Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини.


Мистецький арсенал є провідною українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва — від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Місія Мистецького арсеналу — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Frankfurter Buchmesse — це найважливіша міжнародна виставка видавничих досягнень та різноманітного контенту. Тут світові експерти з видавничої сфери зустрічаються з партнерами з технологічної індустрії та суміжних креативних індустрій, як-от кіно та ігри. Таким чином, Франкфуртський книжковий ярмарок є хабом міжнародної торгівлі правами та ліцензування, звідси беруть свій початок нові види кооперації та бізнес-моделі.