Мистецький арсенал представить нову виставку «Співіснування з темрявою»Про Нас

Мистецький арсенал представить нову виставку «Співіснування з темрявою»

9 листопада 2023 року о 18:30 запрошуємо на відкриття виставки сучасного мистецтва «Співіснування з темрявою»

Представимо мультимедійні та аудіовізуальні інсталяції, перформанси, живопис та інші художні роботи таких авторів і авторок: Терези Барабаш, Сергія Петлюка, Даші Подольцевої і Олексія Шмурака, Антона Саєнка, Івана Світличного, Федора Тетянича, Максима Ходака, Терези Яковини та Photinus studio.

Кураторська група виставки — Антон Усанов та Наташа Чичасова.

Співіснування з темрявою — це те, чого нам усім довелося навчитися, починаючи з жовтня 2022 року і впродовж багатьох місяців, коли Росія систематично обстрілювала об’єкти критичної інфраструктури України, що призвело до запровадження віялових відключень електроенергії і перебоїв із постачанням води, тепла та зв’язку.

Виставка «Співіснування з темрявою» говорить про майбутнє, в якому пережитий досвід блекаутів стає точкою відліку для роздумів про технології, солідарність і взаємодопомогу. Майбутнього, у якому футуристичні мрії про автономний простір для переживання катастрофи несвідомо нагадують «пункти незламності». Про зусилля та турботу, що ховаються за мереживом електричних комунікацій, акумуляторів та генераторів. То яким у цих умовах має бути мистецтво, щоб не зникнути у темряві? Шукатимемо відповіді разом із вами. Пропонуємо відчути себе у центрі унікальної експозиції у стінах Старого арсеналу та прожити досвід співіснування з темрявою також через взаємодію із сучасним українським мистецтвом.

Під час відкриття виставки, о 19:00, відбудеться перформанс художника Максима Ходака у просторі його інсталяції. У межах перформансу художник відтворить досвід показу фільму в кінотеатрі без електрики, як це було під час постійних відключень світла у 2022 році. Художник зімітує ситуацію знеструмлення в кінотеатрі, коли не показаний до кінця фільм існує тільки в усних переказах тих, хто був на перерваному показі. Для цього митець перекаже фільм, який глядачі мали б побачити. Буде переказано стрічку «Злива» (1929) Івана Кавалерідзе, яка наразі вважається втраченою.

Кураторський текст

❗️Виставка містить інсталяції з високим сенсорним навантаженням.

Відвідати виставку можна буде з 9 листопада 2023 до 31 березня 2024 року.
Графік роботи: середа-неділя, з 12:00 до 19:00.
У день відкриття, 9 листопада, виставка працюватиме з 18:00 до 21:00.

Виставку створено в партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» в межах реалізації проєкту профінансованого урядами Великої Британії, Канади, США, Фінляндії, Швеції та Швейцарії.

АКРЕДИТАЦІЯ МЕДІА НА ПРЕСТУР ТА ВІДКРИТТЯ