Книжковий Арсенал відвідали майже 57 тисяч людейПро Нас

Книжковий Арсенал відвідали майже 57 тисяч людей

З 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі відбувся IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який відвідали майже 57 тисяч людей. Для порівняння, у 2018 році на фестивалі було 53 тисячі відвідувачів.

Протягом п’яти днів фестивалю понад тисячу новинок представили 150 українських видавництв; ілюстратори, дизайнери та художники — виставкові проекти, а у програмі фестивалю відбулась 491 подія, серед яких — зустрічі, дискусії, презентації, перформанси та концерти. А головним фокусом фестивалю стала тема «Сусідство: відкрите питання». 

Понад 90 іноземних гостей приїхали на цьогорічний фестиваль із 30 країн. Вперше на Книжковому Арсеналі країна-гість фестивалю — Канада — представила спеціальну програму.

Одними з найбільш відвідуваних подій Книжкового Арсеналу стали:
Спеціальний проект «роздІловI. знаки взаємодії» від агенції АртПоле та Мистецького арсеналу. Проект реалізовано за підтримки програми Culture Bridges.

Зустріч з Доржем Бату (США) з нагоди виходу книжки «Франческа. Володарка офіцерського жетона». Організатор: Видавництво Старого Лева. 

«Листи з неволі» — відомі українці читали листи заручників Кремля.  Організатори: Центр громадянських свобод та Український ПЕН. 

Розмова  Оксани Забужко та Мартини Бунди «Між визволителями й окупантами». Фокус-тема «Сусідство: відкрите питання». Кураторка — Віра Балдинюк. 

«Експрес-побачення». Наймасовіша в історії автограф-сесія, до якої долучились 55 українських дитячих письменників і письменниць. Організатори: Книжковий Арсенал та Барабука. 

Презентація нового роману Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря». Організатор: #книголав. 

Вистава-променад «Спіймати Кайдаша». Драматург: Наталія Ворожбит. Режисер: Максим Голенко, Дикий театр. Перформативна програма «Прибульці», кураторка — Анастасія Гайшенець.

Твори Франца Ксавера Моцарта у виконанні стипендіатів благодійного фонду Vere Music Fund. Кураторська програма Люби Морозової «Уявні танці». 

Зустріч із автором книжки «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міком Вікінґом  (Данія). Організатор: Клуб Сімейного Дозвілля. 

Мультимедійна інтерактивна вистава «Конструктор» для дітей.  Організатор: Artycrowd. Перформативна програма «Прибульці», кураторка — Анастасія Гайшенець. 

Під час Книжкового Арсеналу представили 11 виставкових проектів. Центральною виставкою став проект Музейного відділу Мистецького арсеналу «РОЛІТ. СУСІДИ», що розповів історії з життя мешканців будинку «Роліт» («Робітник літератури») на вулиці Богдана Хмельницького в Києві. 

Одним із найпопулярніших проектів фестивалю став «Ветеранський намет», організований Мистецьким арсеналом у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України. Всі дні фестивалю учасники бойових дій та волонтери презентували власні книжки про теперішню російсько-українську війну. 

Також вперше на виставці-ярмарку фестивалю були організовані два тематичні стенди: Науково-популярний простір з книжками науково-популярного спрямування і спільні стенди фотокниг від Kyiv photo book і UPHA.  Також діяв спільний стенд музейних видань Музейний простір. 

Найкращий книжковий дизайн-2019. 
На Книжковому Арсеналі вчетверте визначили переможців конкурсу на найкращий книжковий дизайн. Гран-прі конкурсу отримало видання «MARIA» by Lesia Maruschak. Видавництво RED ZET, художнє втілення: Ілля Жекалов, Lesia Maruschak. Більше про переможців конкурсу тут.

Вдруге генеральним інформаціний партнером Книжкового Арсеналу стало UA:Суспільне мовлення. Спеціальний проект телеканалу UA: КУЛЬТУРА виходив у прямий ефір усі дні фестивалю. Включення, репортажі та інтерв’ю безпосередньо з Книжкового Арсеналу, а також розмови в студії з учасниками подій, письменниками, літературознавцями та іншими гостями.
35 годин UA: Радіо Культура (третій канал UA: Українське радіо) наживо транслювало події спеціальної кураторської програми Ірини Славінської «Говорить Київ» та лінійні передачі UA: Радіо Культура за участю гостей фестивалю  зі Студії прямого ефіру у Мистецькому арсеналі. 

X Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбудеться з 20 по 24 травня 2020 року у Мистецькому арсеналі.

Фото – фотослужба repor.to та волонтери фестивалю для Мистецького арсеналу.