Хто такий куратор? Дискусії напередодні присудження Національної премії імені Тараса ШевченкаПро Нас

Хто такий куратор? Дискусії напередодні присудження Національної премії імені Тараса Шевченка

Мистецький арсенал вітає рішення Комітету Національної премії імені Тараса Шевченка увиразнити роль куратора в сучасних мистецьких процесах і вперше за свою 60-річну історію номінувати кураторів серед інших митців на державну нагороду. 

З цієї нагоди Мистецький арсенал організував онлайн-дискусії щодо ролі куратора та її генеалогії в сучасному українському мистецтві. Запис дискусій відбувся в Лекторії Арсеналу, трансляція здійснюватиметься на сторінках Мистецького арсеналу в YouTube та Facebook. За бажанням, фейсбук-сторінки інституцій культури та ЗМІ можуть взяти трансляцію дискусій на крос-постинг. Для цього зверніться, будь ласка, листом за цією адресою: [email protected] до 12:00 3 березня.

Зокрема, 3 березня о 13:00 відбудеться прем’єра дискусії «Кураторство: звідки з’явилась ця практика в Україні, ключові події і постаті у її розвитку». Учасники: Олеся Островська-Люта, директорка Мистецького арсеналу; Влада Ралко, художниця, членкиня Комітету Національної премії ім.Т. Шевченка; Марина Скирда, головний мистецтвознавець Музею кіно Довженко-Центру; Олександр Соловйов, куратор проєктів сучасного мистецтва, Мистецький арсенал. 


4 березня о 13:00 відбудеться прем’єра дискусії «Кураторство: адаптація практики на різних мистецьких сценах». Учасники: Юлія Ваганова, заступниця директорки Мистецького арсеналу; Любов Морозова, художня керівниця Kyiv Symphony Orchestra, членкиня Комітету Національної премії ім.Т.Шевченка; Юлія Сінькевич, продюсерка, членкиня Комітету Національної премії ім.Т.Шевченка; Оксана Хмельовська, кураторка професійних програм Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал.

«Мистецький арсенал у своїй роботі постійно рефлексує над трансформаціями ролі куратора в сучасному українському мистецтві, проводить публічні розмови зі знавцями цієї теми. Серед таких:

Тож, вперше номінування куратора на здобуття Шевченківської премії стало для нас поштовхом продовжити діалог на цю тему, нагодою ще раз подивитись на цю важливу для всіх сучасних мистецьких сцен практику — де ми є зараз і куди рухаємось», – говорить директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.