Дискусія «Інституційна памʼять. Архів Центру сучасного мистецтва Сороса»Про Нас

Дискусія «Інституційна памʼять. Архів Центру сучасного мистецтва Сороса»

Коли: 12 грудня 2024, 18:00
Де: Мала Галерея Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10)

У спробах окреслити події і явища в українському культурному ландшафті, інституції часто випадають з поля зору й залишаються у проваллях памʼяті. Проте часто саме інституції й люди, що їх творять, стають зберігачами і свідками цих важливих процесів і змін. Тому збереження, систематизація та дослідження їхньої діяльності є вагомим внеском у нашу колективну памʼять про події і явища, що можуть швидко розчинитися в колообігу життя.

Говорячи про культурний ландшафт 1990-х і початку нульових, такою вагомою інституцією був Центр сучасного мистецтва Сороса, пізніше — Центр Сучасного Мистецтва при НаУКМА, який через свої програми підтримував не тільки художників і художниць, але й культурних менеджерів і менеджерок, кураторів і кураторок. На прикладі архіву ЦСМ ми хочемо поговорити про те, що інституції памʼятають і що ми памʼятаємо про них.

Учасниці дискусії:
Олеся Островська-Люта — генеральна директорка Мистецького арсеналу,
Юлія Ваганова — директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків;
Надія Пригодич — незалежна кураторка і критикиня
Модераторка розмови: Ольга Дуденко — комунікаційна менеджерка Мистецького арсеналу, журналістка.

У цій розмові ми поговоримо про діяльність ЦСМ: про важливі програми і ключові проєкти і те, як вони вплинули на зміни в українському культурному середовищі; про важливість збереження інституційної памʼяті та шляхи її дослідження.


Розмова відбудеться в межах виставки «Практики розпізнавання. Ще одна спроба перегляду», яка осмислює проєкт «Алхімічна капітуляція», реалізований Центром сучасного мистецтва Сороса 1994 року. Подія стане ще одним кроком до процесу опрацювання та збереження архіву ЦСМ — проєкту, над яким Мистецьким арсенал працював восени цього року у співпраці з Goethe-Інститут в Україні.