3D-тур виставкою «Між прощанням і поверненням»Про Нас

3D-тур виставкою «Між прощанням і поверненням»

Мистецький арсенал представляє віртуальний тур виставковим проєктом «Між прощанням і поверненням». Переглядайте 3D-тур з будь-якого куточка світу — для цього треба лише натиснути на зображення нижче ⤵️

3D-тур розроблено компанією AERO3D

Для онлайн-перегляду доступні 3 зали виставки та вхідна зона. Відвідувачі 3D-туру можуть у деталях розглянути роботи, а також прослухати та почитати українською й англійською мовами про концепцію творів.

У межах експозиції «Між прощанням і поверненням» представлені роботи 17 українських митців та мисткинь: Катерини Алійник, Пьотра Армяновського, Григорія Бондаренка, Андрія Достлєва, Катерини Єрмолаєвої, Алевтини Кахідзе, Ольги Кyзюри, Віталія Куликова, Ніни Лагути, Зої Лактіонової, Георгія Мамардашвілі, Елізи Мамардашвілі, Дар’ї Молокоєдової, Севілі Наріман-кизи, Вікторії Розенцвейг, Юрія Соловія, Даші Чечушкової.

Проєкт «Між прощанням і поверненням» — це виставка про реальні й знайомі місця, повернутися до яких неможливо через окупацію або військові дії. Тому вони перетворюються на ефемерні та плинні простори спогадів. Через мистецькі практики художники й художниці наближаються до цих місць, реконструюють родинні історії та ландшафти дитинства, розмірковують про перетини культур і спротив забуттю. Мистецтво як втілення уяви дозволяє перевигадувати й оживлювати розірвані звʼязки, віднаходити образи й слова там, де, здавалося, їх назавжди зруйновано.

Кураторки виставки: Наташа Чичасова та Ася Цісар.
Молодша кураторка: Анастасія Гаразд.

КУРАТОРСЬКИЙ ТЕКСТ 

Автори і авторки наповнили простір спогадами й рефлексіями про досвіди вигнання з рідних місць протягом століття: від історії українських Ді-Пі (displaced persons) періоду Другої світової війни й тих, хто мусив покинути домівку через затоплення територій під час будівництва Кременчуцької ГЕС, до втрати дому на сучасних Донеччині та Луганщині.


Виставку створено в партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» в межах реалізації проєкту за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.