Як творити події за нової реальностіПро Нас

Як творити події за нової реальності

Українські та іноземні менеджери та куратори знакових літературних, книжкових і міждисциплінарних подій світу будуть обмінюватися досвідом і міркувати, як творити події за нової реальності. Онлайн-програма «Alteration: Festival to Festival», що пройде 5 – 7 травня, реалізується командою Книжкового Арсеналу й Українського інституту за підтримки Європейського Союзу.

Онлайн-програма «Alteration: Festival to Festival»

Обговоримо:

  • Куди прямує фестивальний рух сьогодні? 
  • Як фестивалі різних країн можуть співпрацювати й взаємодіяти? 
  • Чи можна досягти соціального впливу й розбудовувати зв’язки з спільнотами в умовах пандемії?
  • Які онлайн-інструменти та формати виявилися успішними?

«Перша секторальна подія Програми Alteration встановлює високі стандарти для організаторів і учасників. До цієї події будуть залучені головні книжкові фестивалі Європи та їхні найбільш перспективні українські колеги. Ми з нетерпінням чекаємо на дискусію, яка висвітлить найкращі практики і стратегії виживання літературних фестивалів крізь призму пандемії та поза її межами», – зазначає Тетяна Шульга, менеджерка сектору культури Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проєкт сприяє розбудові міжнародних зв’язків між професійною спільнотою та підвищенню впізнаваності України. Серед його цілей: налагодити контакти із міжнародними інституціями/ фестивалями/ виставками та провести програму з освітніми компонентами, щоб підвищити компетенції українських та закордонних учасників. 

«Зараз у літературних менеджерів із Лондона чи Вільнюса такі ж виклики, як у їхніх колег із Києва чи Луцька: як створити якісний контент і в умовах соціальної дистанції достукатися до аудиторії, забезпечити незабутню атмосферу співпричетності.  Учасникам дискусії ми пропонуємо відверту розмову про ефективність інструментів, способи взаємодії з спільнотами й стейкхолдерами, формування вражень відвідувача на відстані чи в умовах карантинних обмежень», – підкреслює Оксана Хмельовська, кураторка програм професійного розвитку фестивалю “Книжковий Арсенал”.

Українські учасники зможуть познайомитися і домовитися про майбутню співпрацю із закордонними колегами.

«Ми прагнемо, аби співпраця між українськими та міжнародними фестивалями росла і розширювалася у двосторонньому напрямку,  – українські фестивалі інтегрувалися у світовий контекст, а закордонні тісніше працювали з Україною. Коли світ став ще ближчий завдяки онлайн, ми не можемо втратити можливість познайомити та замережувати спільноти», – розповідає програмна менеджерка напряму «Література» Українського інституту Анастасія Денисенко.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувається щороку з 2011. Це грандіозна інтелектуальна подія України, де взаємодіють книжкова, музична, перформативна та візуальна мистецькі сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. Організатор фестивалю – Мистецький арсенал. Проєкт відбувається у межах програм професійного розвитку Книжкового Арсеналу.

Український інститут  – державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України засобами культурної дипломатії. Ми налагоджуємо міжнародні культурні зв’язки між людьми та інституціями і створюємо можливості для взаємодії українців зі світом. 

Довідкова інформація: Подія втілюється у межах програми Alteration. Програма складається з серії онлайн-подій, які спрямовані на підтримку діячів культурного та креативного сектору для відновлення після ковідної кризи. Програму втілює Український Інститут за підтримки ЄС через Платформу культурних відносин ЄС (Cultural Relations Platform). Cultural Relations Platform – це проєкт, що фінансується ЄС, розпочатий у квітні 2020 року, для розвитку міжнародних культурних відносин з Європейським Союзом. CRP опікується широким набором тем – від політичної підтримки інституцій ЄС до підтримки співпраці між європейським та світовими культурними та творчими секторами, а також зміцнення спільнот фахівців через спеціальні тренінги та обміни.

За додатковою інформацією звертайтесь до: [email protected]; [email protected].