Виставка NHTЛабораторії

Виставка NHT

Через називання людство освоює світ. Воно дає явищам та об’єктам імена, характеристики, з яких потім конструюється зручна та зрозуміла карта навколишнього. Така, що дарує спокій, цілісне бачення та легітимізує позицію влади та контролю. Називання стає дією привласнення, а його об’єкти — ресуром. У разі потенційної цінності, цей ресурс позначають як важливий та використовують для задовільнення потреб, а інші, менш корисні, — знищуються. Однак, наскільки освоєння та вписування наближає нас до розуміння навколишнього?

Виставка NHT — репрезентація довготривалого дослідницького проєкту міждисциплінарного об’єднання ruїns collective, ініційованого художника_цями Тетою Цибульник та Еліасом Парвулеско, що базується на спостереженні та заглибленні в навколишнє та деконструкції сталих поглядів на нього. В якості методу, художни_ці звертаються до експедиції як способу занурення та проживання місця/явища спостереження. Результатом заглиблення та пошуку став корпус робіт, що сформував відео-трилогію Non human trilogy. Продовжуючи лінію власних пошуків, художни_ці досліджують навколишнє середовище за допомогою звуку — як способу фіксування екосистеми певного місця. 

У білому просторі Малої Галереї, що є штучним самим по собі, виникає ситуація внутрішнього протиріччя між природним та неприродним. Але водночас зустріч цих середовищ створює простір для зупинки, неспішного споглядання, концентрації, розкриття неявних процесів створення об’єктів та робить можливим концентровану репрезентацію різних поглядів на (не)людське.

Гід виставковим простором

Кураторка виставки: Наташа Чичасова
Виставка триватиме у Малій Галереї Мистецького арсеналу з 4 до 20 вересня.
Відкриття виставки відбудеться онлайн 3 вересня о 18:00 на сторінці Малої Галереї у Facebook.


Тета Цибульник народилася 1987 року в Києві. Вивчала соціологію в Києво-Могилянській академії та соціальну антропологію в Центрально-Європейському університеті (Будапешт). Працювала програмною координаторкою Фестивалю кіно та урбаністики «86».
Еліас Парвулеско народився в 1985 році. Вивчав інженерію, сучасне мистецтво та кінознавство. Працював журналістом, редактором, дослідником кіно. Брав участь у міжнародних кінофестивалях та колективних мистецьких проектах. Номінант премії PinchukArtCentre Prize 2020.
З 2017 співпрацюють у складі художнього та кінооб’єднання ruїns collective.

Проекти