Алергія REWINDЛабораторії

Алергія REWIND

АЛЕРГІЯ – серія виставок відео-інсталяцій, створених українськими художниками у межах майстер-класів “Екранні презентації: новий вимір”, які було ініційовано міжнародним фестивалем відео-арту та короткого фільму Dreamcatcher та презентовано у квітні 2002 року.
В рамках програми тематичних досліджень Лабораторії сучасного мистецтва в Малій галереї Мистецького арсеналу ми відтворюємо ретроспективний результат майстер класів, з метою актуалізації спектакулярної та теоретичної платформ для аналізу, фіксування культурного ландшафту, видаляючи білі плями з історії українського медіа-арту.
Майстер-класи 2002 року мали експериментальну, лабораторну форму індивідуального дослідження проявів напруги між техногенними і концептуальними/ідеологічними аспектами творчого продукту та виявляли певні проміжні асоціації з феноменами видовищного та естетичного, матеріального/тілесного і уявного.
Інноваційність підходу до учбового та практичного процесів полягала у відсутності ментора-викладача та базувалась виключно на самоорганізації митців. Таким чином, це був, фактично, один з перших зразків медіа-коворкінгу, майстер-клас без майстра. Неієрархічна співпраця ставала новим трендом колективної взаємодії та взаємодопомоги, нетиповим прикладом розпаду вертикальних зв’язків в мистецтві того часу.

Учасники: Іван Цюпка, Соломія Савчук і Наталія Голіброда, Олександр Верещак і Маргарита Зінець, Ігор Гусєв і Вадим Бондаренко, Корній Трет’яков, Гліб Катчук, Алєкс Лабан & Peter Style

Під час роботи виставки працює аналітична платформа.
Кураторка проекту – Надія Пригодіч.

Проекти