Книжковий Арсенал передав понад дві тисячі книг у бібліотеки
Завдяки благодійній програмі міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у співпраці з партнерами й волонтерами вдалося поповнити книжковими новинками бібліотеки: книгозбірню у ВІЛ-відділенні «Охматдиту», бібліотеку коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, Національно-патріотичний центр «Явір» при бібліотечній філії №2 міста Нікополь Дніпропетровської області, Маріупольську міську історичну бібліотеку імені М. Грушевського, а також Центральну спеціалізовану бібліотеку для сліпих ім. М. Островського у Києві. Так разом із запуском навчального класу, у ВІЛ-відділенні «Охматдиту» завдяки волонтерській організації Small Heart with Art з’явилася бібліотека, для якої близько тисячі книжок спільно зібрали компанія Yakaboo та Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». «Компанія Yakaboo спільно з Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» ініціювали збір книжок, щоб підтримати ініціативу БО «Маленьке серце з мистецтвом» із заснування класу й бібліотеки для малечі, що перебуває на лікуванні у відділенні для ВІЛ-інфікованих дітей у Національній спеціалізованій дитячій лікарні «Охматдит». Результат перевищив всі сподівання. Завдяки небайдужості наших клієнтів, вдалося зібрати майже 1000 книжок. Наша компанія рада бути корисною у такій важливій справі – допомозі й освіті найуразливішої категорії суспільства. Ми переконані, що хороші книжки розрадять й стануть добрими друзями!» − переконаний Іван Богдан, генеральний директор компанії Yakaboo.
Урок в школі «ОХМАТДИТ»
Волонтерська організація «Small Heart with Art» покликана допомогти дітям, які тривалий час перебувають на лікуванні, не випасти з навчального процесу й ознайомитися із дитячими новинками. «Наздогнати програму стає не просто і далеко не в усіх батьків є можливість найняти репетитора. Завдання перед нами стояло непросте − карапузи різного віку, різна тривалість перебування в лікувальному закладі, рівень знань і швидкість засвоєння інформації зумовлена індивідуальними характеристиками. Це далеко не всі виклики, з якими ми зіткнулися. Ми експериментували з різними навчальними підходами, інноваційними моделями проведення занять. Восени ми плануємо випустити методичний посібник, який зможуть застосувати волонтерські об’єднання для створення шкіл при лікарняних установах», − розповіла голова правління волонтерської організації Small Heart with Art Євгенія Смірнова.
Навчальний клас школи «ОХМАТДИТ»
Також на прохання Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського у Києві фестиваль надав книжкові новинки з пожертв видавців. «Людей із вадами зору значно більше, ніж здається. За неофіційною статистикою, в країні їх 50-70 тисяч. Ми просто їх не помічаємо. Або не хочемо помічати. Проте 90% фондів для цих людей є недоступними. Аби дати таким людям долучитися до спільноти читачів, члени УТОСу організували Центральну спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського. Вона обслуговує незрячих і має у своєму розпорядження книги, у доступному для них форматі (аудіо та шрифтом Брайля). Проблема в тому, що книжковий асортимент цієї бібліотеки мізерний. Її читачі не мають великого асортименту книг, як хотілося. Серед читачів є люди різного віку і роду занять. Вони однаково потребують як художньої, так і проесійно-технічної літератури, цікавляться як сучасними вітчизняними авторами, так й іноземними», − прокоментував директор бібліотеки Юрій Вишняков. Окрім того, за співпраці фонду «Бібліотечна країна», команди «Радіо Свобода» й магазину ділової літератури «Kniga.biz.ua» вдалося поповнити бібліотеки сходу. Зокрема новинки про мистецтво передані в бібліотеку коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, книжки сучасних письменників і свіжі переклади надані Національно-патріотичному центрові «Явір» при бібліотечній філії №2 міста Нікополь Дніпропетровської області, Маріупольській міській історичній бібліотеці імені М. Грушевського. «Вкотре Книжковий Арсенал ініціює Вітрину новинок – спеціальну платформу, на якій представлені нові видання дитячої, мистецької, фікшн, нон-фікшн усіх видавців-учасників фестивалю. Під час заходу всі відвідувачі мали змогу ознайомитися із виданнями, погортати, дізнатися про видавництво, а після його закінчення ми відправили книжки до бібліотек, які потребують оновлення фондів і культурної ін’єкції. Минулого року у співпраці із Книжковою сотнею під кураторством Сергія Жадана і Yakaboo нам вдалося зібрати 1000 книг для бібліотек прифронтових міст. Цього року ми також долучилися до поповнення фондів трьох бібліотек Сходу. Тішить і те, що учасники благочинності свідомо поставилися до вибору книжок, і на схід поїхала дійсно актуальна література, зокрема про особистісний розвиток і підприємництво. Тим часом як зібрані нами й партнерами книжки сформували новостворену бібліотеку при ВІЛ-відділенні «Охматдиту». Там не лише яскраві дитячі, підліткові книжки, а й видання про батьківство і виховання, які вже користуються попитом у малечі та їхніх рідних», – прокоментувала Оксана Хмельовська, координаторка фестивалю Книжковий Арсенал.