Прийом заявок на участь у Фестивалі молодих українських художників
Міністерство культури України, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”, Національний художній музей України розпочинають прийом заявок на участь у Фестивалі молодих українських художників.
Прийом заявок на участь у Фестивалі молодих українських художників продовжено до 25 червня 2017 року. Заявки приймаються за адресою [email protected].
Відібрані за результатами конкурсу роботи будуть представлені на виставці, що відбудеться у вересні-жовтні 2017 року в “Мистецькому арсеналі”. Відбір здійснюють кураторки Лізавета Герман, Марія Ланько та Катерина Філюк на основі поданих на конкурс заявок. До участі у фестивалі запрошуються українські художники віком до 35 років із роботами, що відповідають запропонованій кураторками темі конкурсного відбору – “Сьогодні, що так і не настало”. Міркуючи над майбутньою виставкою, кураторки звертаються до категорій змін і плинності, які характеризують усе більше явищ сучасності – розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним. На думку кураторок, відбулися і зсуви в розумінні категорій часу й історії, а концептуальні й часові межі розуміння минулого, теперішнього й майбутнього нині є взаємозамінними. Кураторська група пропонує художникам поміркувати про моделі альтернативного сьогодення та відрефлексувати їх у власних практиках.
“Світу, яким ми його знали, не існує, а вже завтра не існуватиме того світу, який ми вдаємо, що знаємо сьогодні. Тонкі лінії, які розділяли гомогенний час на минуле, теперішнє та майбутнє, виявляються розмитими. Теперішнє твориться водночас майбутнім, як результат превентивних політик, та минулим – постмодерністське, посткомуністичне, постісторичне, пост-Інтернет, але так само і творить їх через переписування історії та візіонерські місії. З розквітом гібридних воєн та майже неконтрольованою міграцією пливуть кордони. Національні держави пульсують ніби живі й уразливі організми, що втратили статичність. А з усе бурхливішим розквітом комунікаційних технологій втрачається одна з фундаментальних засад суспільства в його вестернізованій моделі, а саме – розмежування публічної та приватної сфер. Розмитими стають ідентичності, які тепер змінюються залежно від обставин, суб’єктивних причин або з метою пристосування до нового контексту.
У цьому “плинному” сьогоденні стає дедалі складніше бути сучасним. Джоржо Агамбен визначає сучасність як космічну темряву, що є нічим іншим як світлом від далеких галактик, яке не досягає землі, адже швидкість їхнього віддалення значно більша за швидкість світла. І сучасне мистецтво у його дослідницькому, експериментальному та візіонерському каноні видається тією практикою, яка ладна сягати світла у цій темряві, реалізуючи моделі теперішнього, що так і не настало”, – зазначають Лізавета Герман, Марія Ланько та Катерина Філюк.
До розгляду приймаються заявки від художників та колективів із готовими роботами або такими, що перебувають на різних етапах розробки, виконаних у будь-яких видах художньої діяльності: відео, графічні техніки, живопис, звук, ленд-арт, перформативні практики, проекти для публічного простору, текст, скульптура, фотографія, різні види цифрового/new media мистецтва, а також інші жанри, форми та способи художнього виробництва на межі кількох категорій та поза ними. До розгляду також приймаються проекти процесуального, документального, освітнього, позавиставкового характеру або орієнтовані на взаємодію з позамистецькими спільнотами від постійних або тимчасових формацій художників, дослідників, кураторів та практиків різних професій. Відібрані проекти можуть бути завершеними на момент відкриття або втілюватися як work-in-progress протягом усієї виставки у форматі відкритої майстерні, воркшопу або тривалих у часі акцій.
Для участі у конкурсі потрібно надіслати на адресу [email protected] заповнену форму заявки, CV і портфоліо у форматі pdf, а також фотографії / ескізи роботи у форматі jpg (до 5 зображень) або посилання на відео, завантажені на YouTube або Vimeo. Максимальний розмір усіх надісланих файлів не має перевищувати 8MB. Заявки приймаються тільки в електронному форматі до 23:59 18 червня 2017 року.
Календар Фестивалю молодих українських художників у 2017 році:
- 11 травня – початок прийому заявок на участь
- 25 червня – завершення прийому заявок
- Початок липня – оголошення учасників виставки
- 28 вересня – відкриття виставки в “Мистецькому арсеналі” Жовтень – нагородження переможців
- 29 жовтня – закриття Фестивалю.
Засновником Фестивалю молодих українських художників є Міністерство культури України. 2017 року його організаторами визначено НКММК “Мистецький арсенал” та Національний художній музей України, надалі фестиваль відбуватиметься що два роки на базі різних українських інституцій культури. Дізнатися більше про Фестиваль.
Додаткова інформація за телефонами:
Тетяна Жмурко, старший науковий співробітник відділу мистецтва XX-XXI ст. Національного художнього музею, тел: (044) 278 13 57
Анна Погрібна, менеджерка проектів НКММК “Мистецький арсенал”, тел: (044) 288 52 25
Євгенія Крутоголов, начальник відділу візуального мистецтва Управління сценічного і візуального мистецтва Міністерства культури України, тел: (044) 234 63 88