Барокові майстер-класи від Open OperaUkraine
Актуальні методики барокового вокалу від європейського експерта
10 та 11 жовтня у Києві Open Opera Ukraine у партнерстві з Мистецьким Арсеналом проводить відкриті майстер-класи з барокового вокалу від європейського експерта, сопрано Ольги Пасічник (Польща). Майстер-класи транслюватимуться онлайн із
можливістю ставити питання в реальному часі. По завершенню майстер-класів, 12 жовтня, о 19:00 як їх підсумок відбудеться концерт, у якому виступатимуть учасники тренінгів. Слухачі почують не виконувані раніше в Україні фрагменти з опери
Ґ.Ф.Генделя «Ацис і Галатея».
Проект, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, адресований для фахової аудиторії вокалістів та викладачів професійних музичних навчальних закладів, а також кола зацікавлених меломанів. Майстер-класи є складовою частиною підготовки до всеукраїнської прем’єри барокової опери Ґ.Ф.Генделя «Ацис і Галатея» (1718), запланованої на березень 2019 року. Тому музичні номери цієї опери стануть матеріалом майстер-класів. Активні учасники – молоді вокалісти виконавці сольних партій відібрані за результатами кастингу, здійсненого Open Opera Ukraine у травні 2018 року.
Запрошеним експертом є відома у Європі та Україні оперна та камерна співачка, фахівчиня з барокового репертуару Ольга Пасічник (Olga Pasiecznik). Ольга Пасічник народилася у Рівному. Академічного співу навчалася у Київській консерваторії (Національній музичній академії України імені П.Чайковського) в класі Євгенії Мірошниченко та у Варшавській музичній академії імені Ф. Шопена (клас Аліни Болеховської). Є призеркою вокальних конкурсів, серед яких – Міжнародний конкурс Королеви Єлизавети у Бельгії. З 1992 року – солістка Варшавської камерної опери. Як запрошена солістка виступала у більшості європейських країн, у Австралії, Канаді, Японії та США. Брала участь в оперних постановках та фестивалях, давала камерні концерти, виступаючи на сценах Opéra Bastille, Palais Garnier, Théâtre des ChampsÉlysées, Théâtre Châtelet, зали Pleyel (Париж), Concertgebouw (Aмстердам), Teatro Real, Auditorio Nacional de Música (Мадрид), Bayerische Staatsoper (Мюнхен), Palaisdes Beaux- Arts, Théâtre Royal de la Monnaie (Брюссель), Theater an der Wien, Bregenzer Festspiele (Австрія), Фінської національної опери, Польської національної опери та ін. Поряд із класико-романтичним репертуаром (творами В.А.Моцарта, К.В.Ґлюка, К.М.Вебера, Дж.Россіні, Дж.Верді, Дж.Пуччіні, Ж.Бізе, К.Дебюссі) вагоме місце в її творчому доробку належить музиці бароко. Вона є постійною учасницею європейських постановок барокових опер. Серед нещодавніх її робіт – титульна партія в «Альчіні» Ґ.Ф.Генделя (вересень цього року, Фестиваль барокових опер «Dramma per musica» у Варшаві), Томірі в «Тіграні» А.Скарлатті (2012 рік, Ніцца), Ахілл у «Дайдамії» (2012 рік, Амстердам), Джиневра в «Аріоданті» (2015, Ессен та 2016, Варшава), Поппея в «Аґріппіні» (2014, Варшава), Росмена в «Іменео» Ґ.Ф.Генделя (2014, Варшава). Співачка співпрацює з European Union Baroque Orchestra, Academy of Ancient Music, Akademie für Alte Musik (Берлін), фрайбурзьким Barockorchester, Concerto Vocale, Orchestra of 18th Century, виступаючи під орудою таких всесвітньо відомих фахівців у галузі барокового виконавства як I. Bolton, F. Brüggen, J.-C. Casadesus, M. Creed, R. Jacobs, R. Goodman, H. Holliger, Ph. Herreweghe, K. Kord, J.-C. Malgoire, J. Maksymiuk, A. de Marchi, M. Minkowski, P. McCreesh та ін.
Барокові майстер-класи є унікальною нагодою для українських співаків, музикантів та слухачів, що цікавляться бароковою музикою, познайомитися із вокальною технікою та стилістикою музики бароко, наблизитися до її практичного опанування. Традиції і досвід виконання барокових творів із дотриманням стандартів історично-поінформованого виконавства в Україні не мають настільки потужного наукового та практичного підґрунтя, як це є у Європі, де барокові опери становлять приблизно чверть репертуару оперних театрів, посідають вагомі позиції у програмах ключових європейських оперних фестивалів. Завдяки ініціативі Open Opera Ukraine, підтриманій Українським культурним фондом, українські музиканти отримують можливість безпосередньо у Києві доповнити свою фахову освіту знаннями у галузі старовинної музики.
Відкриті майстер-класи відбуватимуться у Мистецькому Арсеналі. Пасивна участь можлива за умови попередньої реєстрації.
До майстер-класів можна приєднатися і дистанційно – через онлайн трансляцію усіх занять, де передбачено можливість ставити питання у режимі реального часу. Лінк для перегляду трансляції буде доступний на сторінці події у FB.
Відвідування підсумкового концерту вільне за окремою реєстрацією.
Прес-конференція з нагоди відкриття проекту запланована на 10:00, 10 жовтня в Мистецькому Арсеналі.
За додатковою інформацією та з питань акредитації преси звертатись за тел. +380 63 318 7897 чи на скриньку [email protected].