(Не)ЗворотнійВиставки

Назва

(Не)Зворотній

Автор

Норімічі Хіракава

Дата створення

2016

Техніка

Генеративна інсталяція

У цифровому та мультимедійному мистецтві важливу роль займають художні практики, пов’язані з алгоритмічним обробленням та аналізом різноманітних даних: від візуальних, звукових до математичних, більш абстрактних, що описують теоретичні або реальні фізичні процеси. Цифрові дані стали ще одним медіумом, за допомогою якого художники намагаються осмислити таку універсальну тему як поява буття і життя

Щоб зрозуміти і пояснити причини буття та свого місця в ньому, створені тисячі досліджень та інтерпретації “створення світу”. Часто це не тільки історія пізнання, але й історія складних ціннісних й ідеологічних конфліктів та суперечок. 

Хіракава у своєму творі теж вдається до інтерпретації цієї драматичної і суперечливої теми. За допомогою комп’ютерної програми, послідовно генеруються космологічні* образи, які після своєї появи постійно повертають нас назад до початку події виникнення Всесвіту. Програма використовує поточний статус даних для обрахунку наступного кроку і незворотно видаляє всі попередні етапи. Обраховані програмою відеофрагменти тривалістю 2 секунди мають 1024 кадри. Ритмічний звук, що немов відстукує відлік, є метафорою часу та його появи. Кожен піксель зображення як метафора порожнечі, що може заповнитися потенційно будь-чим, це повернення до невідомого моменту виникнення Всесвіту. До моменту Великого вибуху.

*Космологічні пов’язані з дослідженнями, філософськими течіями про Всесвіт у цілому та про місце людства у ньому. Якщо у фізичній космології, опираючись на закони фізики й астрофізичні спостереження, досліджують походження Всесвіту і його природу, то в філософській, релігійній чи езотеричній – шукають відповіді на питання: Чи необхідною є поява життя? Що є першопричиною? Яка роль людини у Всесвіті? тощо.

Норімічі Хіракава народився 1982 року. Визнаний як один із найбільш цікавих японських художників молодого покоління, які працюють з новими технологічними мистецтвами. Працює з художніми формами на перетині мистецтва і науки, зокрема генеративними інсталяціями та перформансами.

На фестивалі цифрової культури та мистецтв Ars Electronica Норімічі Хіракава отримав почесну відзнаку у розділі Інтерактивне мистецтво (“A plaything for the great observers at rest”, 2008).

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010