ВікнаВиставки

Вікна

Організатор: НКММК “Мистецький Арсенал”

Партнери: Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
Національний музей народної архітектури та побуту України
Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Куратори: Ольга Мельник, Вікторія Величко, Ігор Оксаметний

Спеціальний проект Петра Гончара

5 лютого у Мистецькому Арсеналі відкрився міжмузейний арт-проект ВІКНА. В українській етнокультурі вікно сприймалось як сакральна межа між різними світами – реальним й ідеальним, нинішнім та прийдешнім; як своєрідне «око» у зовнішній світ. В ідеї проекту «вікно» виступає символічним медіатором між сьогоденням та минулим – нагода зазирнути у простір традиційної культури і народного мистецтва, що у наш час зазнають незворотних трансформацій. В експозиції вперше експонуватимуться 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. із провідних музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром у його мандрівках та експедиціях.

Проект має на меті продемонструвати високі зразки народного мистецтва, актуалізуючи джерела модерної ідентичності. Адже на тлі суспільних трансформацій, що відбуваються останнім часом в Україні, спостерігається значне пожвавлення інтересу до української національної культури та традицій. Етносимволіка стала частиною нашого щоденного життя, символом солідарності, приналежності до політичної нації, що сформована на загальноцивілізаційних принципах громадянського суспільства.

На відкритті проекту ВІКНА, що відбулось 5 лютого о 18:00, на відвідувачів чекала спеціальна музична програма від етно-колективів з різних регіонів України: «Гуляй Город», «Роксоланія», фольклорний гурт з с. Козацьке, що на Чернігівщині та гурт «Древо», с. Крячківка з Полтавщини. В експозиції проектузвучали і справжній фольклорний спів, і етно-джаз, і душевна народна пісня у сучасній інтерпретації.

Освітня програма арт-проекту ВІКНА знайомить відвідувачів Мистецького Арсеналу з традиціями створення народного костюму, символізмом його орнаментації, його роллю у суспільних відносинах – чудова нагода зануритись у часи, коли нинішні музейні експонати були частиною щоденного побуту наших предків, коли краса кольорів і візерунків слугувала захистом і оберегом, де кожен стібок мав своє сакральне значення.

Інноваційний освітній проект для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ підготував тематичну освітню програму, у межах якої для юних відвідувачів та їх батьків відбулась серія цікавих подій – майстер-класів, воркшопів, презентацій, вікторин, конкурсів, інтерактивних екскурсій. Всі активності були пов’язані з українською народною культурою і традиціями, народним мистецтвом, історією народного костюму, українською символікою та особливостями побуту. Також юні відвідувачі традиційно мали змогу взяти участь у освітніх активностях Лабораторій Мистецтва, Науки, Інновацій, Art&Book, Фінансів та Біології АРСЕНАЛУ ІДЕЙ.

Проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ запрошує дітей вимушених переселенців відвідати проект на безоплатній основі. Умови відвідування: організовані групи дітей (до 25 осіб) у супроводі представників державних, громадських та волонтерських організацій, що опікуються вимушеними переселенцями зі Сходу України та Криму.

Реєстрація груп за адресою: KRUZILINA@GMAIL.COM

АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ

Благодійна акція З ТЕПЛОМ У СЕРЦІ, ініційована пані Мариною Порошенко триває! 5 лютого з Мистецького Арсеналу готувався до відправки третій «теплий караван», що доправив теплі речі військовим на передові позиції на Сході України; цивільним громадянам, що отримали поранення в результаті обстрілу населених пунктів Донбасу; дітям-сиротам, а також малюкам, чиї сім’ї вимушено покинули свої домівки в зоні АТО. АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ продовжує збір гуманітарної допомоги силам АТО та дітям, що опинились у скруті на звільнених територіях Сходу України.

Продовжив свою діяльність благодійна акція “Народний безпілотник” від БО “Фонд розвитку безпілотної авіації”, пріоритетним напрямком діяльності якої є допомога силам АТО у проведенні розвідувальних операцій із застосуванням БПЛА. Акція має на меті збір благодійних коштів для виготовлення БПЛА, навчання розвідників, а також координацію діяльності всіх волонтерських груп, що опікуються даним напрямком.

Благодійні внески можна зробити на стенді БО “Фонд розвитку безпілотної авіації” із скринькою для пожертв готівкою та терміналом для безготівкових переказів.

Благодійні кошти можна переказати на рахунок:
У гривні:
БО “ФОНД РОЗВИТКУ БЕЗПІЛОТНОЇ АВІАЦІЇ”
рахунок № 26003052741201
ПАТ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК “ПРИВАТБАНК”
Печерська філія
МФО 300711 код ЄДРПОУ/ДРФО 39415053

Упродовж роботи виставки на території Мистецького Арсеналу відбудуться демонстраційні польоти БПЛА.

Довідкова інформація:

ВІКНА

міжмузейний арт-проект

Дати проведнення: 5 лютого – 9 березня

Місце проведення: НКММК “Мистецький Арсенал”

Організатор: НКММК “Мистецький Арсенал”

Партнери: Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

Національний музей народної архітектури та побуту України

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»

Куратори: Ольга Мельник, Вікторія Величко, Ігор Оксаметний

Спеціальний проект Петра Гончара

Увага! Експозицію арт-проекту ВІКНА продовжено до 9 березня! 

Відкриття: 5 лютого  о 18:00

Вхід на відкриття за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн

ГОДИНИ РОБОТИ:
11:00 – 20:00
Вихідний: понеділок

Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).

ЕКСКУРСІЇ:
Вартість екскурсійної путівки – 200 грн.
Екскурсія англійською мовою – 250 грн.
Безкоштовні екскурсії: вівторок, четвер о 18:00
Довідки та замовлення екскурсії за телефоном:  067 247 21 96

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ:
вул. Лаврська 12
Тел./факс: +380 44 288 52 25
facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:
pressa@artarsenal.in.ua (для акредитації)
Тел.: +380 44 288 52 26


Архів

YouTube video