Шевченко/mania/Виставки

Шевченко/mania/

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»презентував з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка мистецький проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/.

Організатори:
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»
Національний музей Тараса Шевченка
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України
Міністерство культури України
За підтримки Благодійного фонду «Мистецький Арсенал»

27 лютого у Мистецькому Арсеналі розпочав свою роботу мистецький проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/. Експозиція представила понад 50 художніх творів Т.Г.Шевченка з колекції Національного музею Тараса Шевченка. Вишукані акварелі та філігранні офорти 1830 – 1850-х років пов’язані з основними етапами життєвого шляху майстра: серед енциклопедичних і водночас маловідомих творів унікальною є серія рисунків, створена Тарасом Шевченком під час Аральської, Каратауської експедицій та у Новопетровському укріпленні, яка досі не була представлена широкій публіці.

Проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/ подарувала відвідувачам Мистецького Арсеналу виняткову можливість по-іншому осмислити слова Кобзаря, які пам’ятаємо ще зі шкільних років, побачити документальні фото, артефакти, пов’язані з його життям та творчістю – нагоду поглянути на Тараса Шевченка зблизька, як на митця і поета, поза підручниковими міфологемами та нашарованими інтерпретаціями.

У масштабній відео-інсталяції «Наш Шевченко» відомого режисера Сергія Проскурні з кожного екрану промовляли школярі, студенти, поети, вчителі, митці, аптекарі, спортсмени, пожежники, перукарі, журналісти, люди різних соціальних та вікових середовищ. 365 відео-сюжетів продемонстрували, що Шевченко – актуальний, сучасний є у кожному з нас, і в кожного він свій.

У рамках проекту ШЕВЧЕНКО/MANIA/ Мистецький Арсенал спільно з Державним агентством України з питань кіно та Національним центром Олександра Довженка вперше в Україні презентували колекцію фільмів “Шевченко 200”: збірку найвідоміших художніх фільмів про Шевченка, які створили кінематографічний канон репрезентації поета як національного  генія та пророка. Фільми демонструватимуться у кінозалі в експозиції Мистецького Арсеналу. 

В екпозиції ШЕВЧЕНКО/MANIA/ в рамках проекту «Стіна пророка» відбулася відкрита акція “Лист у Майбутнє”, реалізована разом зі спільнотою «Манускриптум». Всі охочі долучилися до створення листа для наступних поколінь – висловили свої сподівання, надії та побажання, адже останні події у країні змінили всіх нас, і бачення нашого спільного майбутнього набуло нових обрисів. «Манускриптівці» – майстри каліграфії візуалізують усі думки в єдиний мистецький об’єкт, який став частиною експозиції ШЕВЧЕНКО/MANIA/.

 У Мистецькому Арсеналі було вперше представлено науково-освітній портал «Тарас Григорович Шевченко» – унікальний веб-ресурс, який концентрує максимальну інформацію про життя і творчість Кобзаря. Ініціатором створення веб-ресурсу виступив Національний центр «Мала академія наук України», в подальшому до роботи були залучені Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, Національний музей Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.

 Кульмінацією проекту ШЕВЧЕНКО/MANIA/ стала відкрита ніч «Доба Шевченка» – ніч кіно, музики, поезії, яка відбулася з 09 на 10 березня. У програмі відкритої ночі – довгоочікувана прем’єра фільму Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. ІDентифікація».


Архів

YouTube video