Шедеври світової пластикиВиставки

Шедеври світової пластики

Унікальне зібрання скульптури у проекті «Шедеври світової пластики»!

Імена, без яких не можливо уявити історію мистецтва! 

Дати: 06.11 – 06.12 

Організатор: НКММК «Мистецький Арсенал», АртФонд Ігоря Воронова

Місце: НКММК «Мистецький Арсенал»

5 листопада у «Мистецькому Арсеналі» відкрилася унікальна виставка «Шедеври світової пластики» із приватного зібрання відомого колекціонера та мецената Ігоря Воронова.

В експозиції представлено близько 150 творів видатних митців, чия творчість стала знаковою для історії візуальної культури: Едгара Дега, Олександра Архипенка, Жана Арпа, Костянтина Бранкузі, Рембрандта Бугатті, Поля Гогена, Сальвадора Далі, Альберто та Дієго Джакометті, Жака Ліпшиця, Арістіда Майоля, Генрі Мура, Ханни Орлової, Пабло Пікассо, Огюста Родена, Осипа Цадкіна, Деметра Чипаруса.

Виставка «Шедеври світової пластики» охоплює періоди експериментів з формою, коли епатаж і пошук нових творчих методів гармонійно поєднувалися заради народження «іншої» пластики. Експозиція проекту представить розмаїте тло розвитку пластики XX століття: від постімпресіонізму та ар-деко до кубізму, від неокласицизму до сюрреалізму.

12 листопада виповнюється 175 років від дня народження Огюста Родена – «першого скульптора сучасної епохи». Роботи цього видатного митця також можна буде побачити в експозиції виставки.

Виставка «Шедеври світової пластики» також має на меті привернути увагу до нагальних потреб «Мистецького Арсеналу» – провідного музейного комплексу, який є об’єктом незавершеного будівництва, однак уже більше 5 років втілює у життя найамбітніші культурно-мистецькі проекти національного та міжнародного значення.

«10 років тому військовий завод «Арсенал» перетворився на «Мистецький Арсенал». Разом з ним з’явилася велика українська мрія про титульний музей країни ‒ як-то Метрополітен, Прадо, Ермітаж чи Лувр. В усьому світі фінансування створення потужних культурних брендів є одним із стратегічних завдань держави. Та, на жаль, у нашої країни пріоритети завжди були іншими.  5 років тому наша команда прийняла рішення не чекати, допоки буде збудовано Мистецький Арсенал, а робити усе можливе за для того, щоб він жив уже сьогодні. За цей час, завдяки активній роботі, потужним мистецьким проектам, нам вдалося створити «музей у свідомості», який вже відвідало більше 2,5 мільйонів шанувальників мистецтва. Вважаю, що це є найпереконливішим доказом того, що Мистецький Арсенал є успішним, потрібним і важливим. Сьогодні ігнорувати культурні потреби громадян України та водночас потенціал Мистецького Арсеналу ‒ це просто злочин. Потрібно розуміти і цінувати той факт, що історія подарувала країні цю будівлю неймовірної краси та прилеглу територію в майже десять гектарів як унікальний шанс для створення єдиного в країні кварталу культури.

Ми щодня боремося не лише за розбудову Мистецького Арсеналу, але й за банальне виживання, сподіваючись, що можновладці нарешті збагнуть, що репутацію країни роблять не брудні політичні ігри та кримінальні хроніки, а потужні культурні бренди світового значення. Саме таким має стати Мистецький Арсенал після реконструкції, гідно репрезентуючи світу українську національну спадщину. Однак для цього нам потрібна підтримка і допомога.

Саме тому ми вирішили, що виставка «Шедеври світової пластики» матиме ще й благодійний характер. Наша команда хоче привернути увагу до потреби спільної участі у створенні та розбудові найбільшого в Україні музею європейського рівня. Тому ми запрошуємо не просто подивитися на скульптури видатних митців, серед яких Огюст Роден, Пабло Пікассо, Альберто Джакометті, але й придбаним квитком засвідчити співучасть у розбудові Арсеналу.  Ми переконані, що велике мистецтво допоможе нам на шляху до великої української мрії – збагатити національний культурний простір музеєм, гідним справжніх шедеврів», – розповіла генеральний директор  НКММК «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна.

«Я вважаю, що підтримати сьогодні мистецький Арсенал – це все одно, що зробити безпосередній внесок у культурний розвиток суспільства, його інтелектуальну й духовну освіту. На жаль, займатися меценатством в Україні сьогодні не так просто. Ми досі не перейняли досвід інших держав, які вже багато років успішно розвивають музейний сектор та підтримують мистецтво за допомогою державної політики. Хочеться, щоб і наша держава, нарешті, почала усвідомлювати реальну силу культури, підтримувати прогресивні ініціативи та інституції, а також сприяла меценатству. Я поважаю та ціную ту титанічну працю,  яка здійснюється Мистецьким Арсеналом – який в цих складних умовах все ж таки втілює наймасштабніші культурні проекти. Ця культурна інституція, яка є унікальною не лише для України, а й для усієї Європи, безумовно, гідна усілякою підтримки та допомоги», – зазначив меценат Ігор Воронов.

Проект «Шедеври світової пластики» здійснюється спільно з АртФондом Ігоря Воронова та Благодійним фондом «Мистецький Арсенал».

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА:

12 листопада о 17:00 – «Огюст Роден – маестро пластики», авторська лекція історика мистецтва Людмили Лисенко. (тривалість півтори години) ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ.

17 листопада о 17:00 – «Огюст Роден і Камілла Клодель: стиль народжений пристрастю», авторська лекція культуролога Катерини Лавриненко-Омецинської. (тривалість півтори години) ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ.

25 листопада о 17:00 – «Піонери світової скульптури епохи модернізму (Архипенко, Мур, Бранкузі, Джакометті)», авторська лекція історика мистецтва Людмили Лисенко. (тривалість півтори години) ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ.

Одночасно з проектом «Шедеври світової пластики» продовжується робота виставки «Відкрита колекція. Ігор Диченко, Валерія Вірська – українському народові» – експозиції зібрання відомого мистецтвознавця та колекціонера Ігоря Диченка. Відвідати «Відкриту колекцію» можна до 15 листопада за загальним квитком.

Також паралельно з мистецькими проектами традиційно працюватиме Інноваційний освітній проект для дітей і підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ, який представить у своїх лабораторіях нові освітні програми і технології, розроблені для стимулювання креативності, винахідництва і творчого мислення у дітей та підлітків. У Лабораторії Мистецтва на юних відвідувачів чекатимуть освітні активності та майстер-класи з скульптури і рисунку, а Лабораторії Науки, Інновацій, Фінансів, Біології та Art&Book запропонують дітям та дорослим інтерактивну програму –  навчальні презентації, лекції, активності, майстер-класи, індивідуальні та групові заняття з дітьми, а також унікальні авторські інсталяції.

Шановні друзі!

Команда Мистецького Арсеналу має честь стояти біля витоків розбудови одного з найбільших музеїв у Європі, який є об’єктом загальнонаціонального значення та має стати предметом національної гордості, тож виходить на рівень соціальної відповідальності кожного українця. Завдяки ентузіазму та праці колективу комплексу за 5 років фактично було створено «музей у свідомості», який відвідало понад 2,5 мільйони шанувальників мистецтва. Однак, розбудова настільки масштабного об’єкту на тлі численних проблем музейної галузі України, сьогодні гостро потребує підтримки з боку держави та всього суспільства, є справою усіх небайдужих до розвитку культури, справою кожного з нас.

Ви маєте можливість підтримати Мистецький Арсенал – провідний музейний комплекс України – та вже сьогодні долучитися до Клубу Друзів Мистецького Арсеналу, який об’єднує благодійну діяльність українських та міжнародних організацій, фондів та приватних осіб, охочих бути причетними до створення наймасштабнішої культурної інституції країни.

Картка Клубу Друзів Мистецького Арсеналу (внесок 1000 грн) надає право учасникам клубу на безкоштовний вхід на усі культурно-мистецькі та освітні проекти Мистецького Арсеналу протягом року.

Імена благодійників фіксуються на віртуальній стіні Мистецького Арсеналу в рамках унікального інтернет-проекту Благодійного фонду «Мистецький Арсенал».

Довідкова інформація:

Виставка «Шедеври світової пластики»

Дати:  06.11 ‒ 06.12 

Організатор: НКММК «Мистецький Арсенал», АртФонд Ігоря Воронова

Місце: НКММК «Мистецький Арсенал»

 ГОДИНИ РОБОТИ:
11:00 – 20:00

Загальна вартість вхідного квитка – 70 грн., пільгового квитка – 30 грн.

Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу.

Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).

ЕКСКУРСІЇ:
Вартість екскурсійної путівки – 200 грн.
Екскурсія англійською мовою – 300 грн.
Замовлення екскурсії за телефоном:  067 247 21 96
Безкоштовні екскурсії: вівторок, четвер о 18:00
Кількість місць обмежена, будь ласка, зареєструйтесь за ФОРМОЮ.

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ:
вул. Лаврська, 12
Тел./факс: +380 44 288 52 25
facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ:
pressa@artarsenal.in.ua
Тел.: +380 44 288 52 26


Архів

YouTube video