ProjectioВиставки

Projectio

Усе, що нас оточує, ‒ енергія та матерія, навіть час, що з’явилися мільярди років тому з великого вибуху, є лише проекцією велетенського спалаху, в якому народився всесвіт. Сучасність ‒ це проекція минулого в нашій свідомості. Лише 100 років тому ця таємниця всесвіту відкрилася фізикам, та протягом усієї історії людства її зберігали митці.

Аби переконатися в цьому, ‒ варто ознайомитися з роботами французького фотохудожника українського походження Юрія Білака, які представлені в рамках проекту Projectio.

В об’єктиві митця ‒ Революція Гідності та війна з Росією. Жива українська історія останніх двох років оживає образами полотен великих майстрів ‒ Леонардо да Вінчі, Рембрандта ван Рейна, Вінсента ван Ґоґа.

Великий вибух, живописні полотна минулого та світлини сьогоднішньої України утворюють історичну вісь, вістрям якої стає глядач, який відчуває й себе персонажем величного полотна, зітканого колись Творцем, полотна, яке покоління за поколінням намагаються відтворити художники різних епох.

Роботи експозиції складаються з двох частин: фото бійців АТО, медиків, волонтерів, а також картин знаних класичних художників, які проектуються на сучасність.

Уперше експозиція побачила світ у мистецькій галереї «Second Floor Art Center» на другому поверсі Адміністрації Президента України. Схвально відгукнулися про виставку Юрія Білака, зокрема, віце-президент США Джо Байден, президент Польщі Анджей Дуда, а також інші визнані світові політики й експерти ‒ друзі України: Тоні Ебботт, Лєшек Бальцерович, Елмар Брок, Мікулаш Дзурінда, Андрюс Кубілюс, Радослав Сікорський, Марек Домбровський.

Юрій Білак народився 1961 року у місті Віллербанн. Його батьки покинули Україну після Другої світової війни, але родина старанно зберігала національні традиції, в який і зростав майбутній фотохудожник. Любов до фотографії у Юрія Білака з’явилася ще в юнацькі роки, яку теж прищепив батько. Митець також захоплювався народним танцем. В 1983 році Юрій вперше опинився на своїй історичній батьківщині, вирушивши на семінар з народних танців до Львова. Незабаром Білак повністю впевнюється у своєму творчому покликанні й починає подорожувати з фотокамерою.  З мандрівки Карпатами у 207 році народиться виставка «Українці», яку публіка зустріла з великим захватом. Два роки потому її презентуватимуть у Німеччині. Митець не зміг залишитися осторонь подій 2013-2014 років в Україна. Його фотографії Майдану допомогли зібрати кошти для лікування поранених під час революційного протистояння. У 2015 році з’явилася ідея проекту Projectio, у якому Юрій Білак пропонує власний погляд на сучасну історію через мистецтво. 

Години роботи:
Щодня о 11:00 ‒ 20:00
9 травня – робочий день

Авторські екскурсії Юрія Білака:  
05.05 ‒ о 14:00 та о 16:00
06.05 ‒ о 10:30

Екскурсії:
11.05 ‒ о 18:00
13.05 ‒ о 16:00


Архів

YouTube video