НезалежніВиставки

Незалежні

У Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відбувся проект «Незалежні».

«НЕЗАЛЕЖНІ» – це перша в Україні спроба масштабно окреслити феномен українського сучасного мистецтва, яке народилося разом із новою країною.

Експозиція проекту ґрунтується на певних блоках, кожен із яких характеризує наскрізні явища українського сучасного мистецтва, що з’явилися в процесі пошуку українськими художниками нової візуальної мови, проблематики та ідентичності протягом двох десятиліть:

РЕАЛЬНІСТЬ VS ФАНТАЗМ – як особливість українського сучасного мистецтва, в якому реальність завжди є химерною та відображається із потойбічним ефектом чи з підтекстом.

ДІАЛОГ З ЕКРАНОМ – як вплив на образне мислення художників, коли усталеній живописній площині довелося сприйняти нові медійні реалії світу, що відобразилося у низці відео- , фоторобіт, перформансів та власне живописній картині.

СОЦІАЛЬНИЙ ПОГЛЯД/ПОЛІТИЧНИЙ РЕАГЕНТ – відобразив важливі соціальні та політичні реалії на які реагували митці 1991-2011 р.р.

ІСТОРІЯ ТА МІФ – презентував  «нові міфології» та переосмислення історії.

ЗА МЕЖЕЮ – яскраві феномени, які знаходяться поза звичною художньою системою.

У «Незалежних» взяли участь близько 125 авторів. Експозиція проекту займала перший поверх «Мистецького Арсеналу» загальною площею 10 000 кв м.

Після відвідування виставки глядач змогли отримати цілісне уявлення про сучасне українське мистецтво. Були представлені усі характерні види, жанри та технології, що були та є в арсеналі українського сучасного мистецтва.

Проект «НЕЗАЛЕЖНІ» увійшов до спеціальної програми Четвертої Московської бієнале сучасного мистецтва.

В межах проекту «Незалежні» у Малій галереї Мистецького Арсеналу вібулася групова виставка «Лімфодренаж», кураторами якої стали самі автори: Братков Сергій, Зарва Сергій, Волязловський Стас, Дульфан Дмитро, Ісупов Ілля та APL315. За спільним задумом художників до виставки увійшли лише найновіші роботи.

Куратор – Олександр Соловйов.


Архів

YouTube video