Мистецький Арсенал. За лаштункамиВиставки

Мистецький Арсенал. За лаштунками

З 24 листопада до 6 грудня Мистецький Арсенал запрошує відвідати екскурсійний тур “Мистецький Арсенал. За лаштунками. Історія. Сьогодення. Майбутнє”. Екскурсії розпочинаються тією частиною території Арсеналу, яка зазвичай є прихованою від відвідувачів. Під час екскурсій всі охочі матимуть змогу дізнатися цікаві факти з історії Старого Арсеналу й оповите легендами давнє минуле будівлі та місцевості навколо неї. В рамках екскурсійного маршруту “Мистецький Арсенал. За лаштунками. Історія. Сьогодення. Майбутнє” відвідувачі матимуть змогу побачити внутрішній двір ‒ місце, де на межі  XVІ та XVIІ століть виник Печерський Вознесенський дівочий монастир, ігуменею якого упродовж 25 років була Марія Магдалина Мазепина, матір славетного гетьмана. Саме там під час археологічних розкопок було відкрито монастирський некрополь  з 276 похованнями. За однією з гіпотез, саме тут могли поховати Марію Мазепину. Під час екскурсії її учасники дізнаються про історію спорудження Старого Арсеналу,  матимуть можливість піднятися на вали Старої Печерської цитаделі, закладеної Іваном Мазепою, спуститися в історичні підвали Старого Арсеналу, де колись зберігався військовий реманент, побувати на панорамному оглядовому майданчику третього поверху з краєвидами Дніпра, Києво-Печерської Лаври та частини Печерських пагорбів.

Легендарне минуле Арсеналу, що тісно пов’язане з видатними історичними постатями, знайшло нове прочитання  у сьогоденні – мілітарна споруда трансформується в осередок високого мистецтва, який має усі шанси стати невід’ємною частиною загальноєвропейського культурного ландшафту.

НКММК «Мистецький Арсенал» сьогодні – це масштабні заходи, які за 5 років активної роботи зібрали більше 2,700 мільйонів відвідувачів. Наші проекти стали значимими подіями культурного життя країні, такими, що визначають її подальший розвиток у сфері мистецтва, літератури тощо. Мистецький Арсенал є організатором щорічних заходів ‒ форуму художніх проектів ART-KYIV Contemporary, Київська бієнале, Великого скульптурного салону, Великого антикварного салону, ярмарку «Книжковий Арсенал», а також унікальних виставкових проектів «Велике і Величне», «Незалежні», «ШЕВЧЕНКО/MANIA», «Вікна», «Катерина Білокур. Хочу біти художником» та багато інших. 2015 року за підтримки Мистецького Арсеналу Україна отримала змогу гідно репрезентувати себе на Франкфуртському книжковому ярмарку – найбільшій та найавторитетнішій події світу літератури. Концепцію, дизайн стенду розробляла команда «Книжкового Арсеналу», також Мистецький Арсенал взяв на себе частину витрат на його оформлення.

П’ять років своєї пасіонарної діяльності команда Мистецького Арсеналу працює над розбудовою музею історії українського мистецтва. Мала галерея Мистецького Арсеналу займається збором колекції актуального сучасного арту. Важливим з науково-дослідницької точки зору є процес музеєфікації колекції відомого мистецтвознавця Ігоря Диченка, зібрання якого, що складається з робіт українських авангардистів, шестидесятників та представників Нової хвилі, 12 жовтня 2015 року подарувала українському народові його вдова ‒ Вікторія Вірська. Відтепер колекція Ігоря Диченка зберігається у фондах Мистецького Арсеналу, право на її експонування також належить нашому комплексу.

Команда Мистецького Арсеналу, розпочинаючи новий екскурсійний маршрут, прагне не лише привернути увагу до комплексних проблем у соціокультурній сфері через призму Мистецького Арсеналу, а й, нагадуючи про нагальні потреби національного комплексу, заохотити всіх небайдужих до меценатства, адже усіляка підтримка Арсеналу − це внесок у культурний капітал суспільства та репутаційні зиски для нашої країни вже сьогодні.

«Мистецький Арсенал від початку свого існування у статусі музейного комплексу мав стати важливим культурним брендом країни, маяком на туристичній мапі світу – як Метрополітен у Нью-Йорку, Лувр у Парижі чи Прадо в Мадриді. Проте вже декілька років держава не виділяє кошти на його розбудову. Нині Арсенал відчуває реальну загрозу руйнування. Фундаменти 200-річної будівлі 10 років поспіль стоять оголеними, історичні підвали замокають, зводяться нанівець попередні роботи з реконструкції та реставрації будівлі. Унікальна пам’ятка XVIІІ століття може зруйнуватися у XXI столітті. Тож допоки культурні потреби суспільства не є пріоритетами влади, закликаємо усіх небайдужих відчути свою причетність до майбуття країни, до тих об’єктів, які здатні створювати репутацію країни й бути предметом національної гордості  для наступних поколінь. Ставайте меценатами одного з найвагоміших культурних осередків країни, долучайтеся до Клубу Друзів Мистецького Арсеналу! За ці  роки розбудову Мистецького Арсеналу не завершено, але його команда своєю працею створила справжній «музей у свідомості», який відвідало понад 2,5 мільйонів шанувальників мистецтва. Підтримайте свій улюблений музей вже сьогодні! Створимо Арсенал разом!», − закликала генеральний директор НКММК “Мистецький Арсенал” Наталія Заболотна.

Екскурсії “Мистецький Арсенал за лаштунками. Історія. Сьогодення. Майбутнє” є благодійними. Ми закликаємо всіх небайдужих відвідати новий екскурсійний маршрут, адже придбання квитка стане вашим благодійним внеском у розвиток Арсеналу. Ми переконані, що меценатом може бути кожен, хто цінує духовний поступ країни!


Архів

YouTube video