Music box Kyiv outpostВиставки

Music box Kyiv outpost

Національний культурно-мистецький і музейний комплекс «Мистецький Арсенал»
Благодійний фонд «Мистецький Арсенал»
Посольство США в Україні
New Orleans Airlift
ПРЕДСТАВИЛИ 
Music Box Kyiv Outpost у Мистецькому Арсеналі
У співпраці з музикантами
KOTRA / Ivanov Down / Zavoloka / Дмитро Ніколаєнко / Анастасія  Шульгіна / Алла Загайкевич / ТопОркестра / Богдан Гуменюк / Роман Гуменюк та інші 

Music Box, Kyiv Outpost – це експеримент у музичній архітектурі, який було представлено у Києві в Мистецькому Арсеналі в рамках паралельної програми проекту Spark!Lab для того, щоб стимулювати бажання експериментувати з музикою.

Music Box вміщував численні оригінальні і нестандартні інструменти та пропонував відвідувачам можливість створювати музику новим способом. Відвідувачі мали змогу «населити» конструкцію, схожу на будинок, і створювати музику за допомогою покриття підлоги та інших структурних елементів, які можуть звучати.

Music Box, Kyiv Outpost створили митці з Нью Орлеана Ділені Мартін, Тейлор Шеперд та Ендрю Шрок. Вони відтворили багато оригінальних інструментів для Music Box, Kyiv Outpost, але найважливіша особливість проекту в Мистецькому Арсеналі полягала у новій співпраці з українськими звукохудожниками і музикантами IvanovDown і Дмитром Ніколаєнком.

19–23 вересня в Мистецькому Арсеналі проходив захопливий тиждень програми Music Box, KyivOutpost – майстер-класи для дітей і джемсейшени з місцевими музикантами, кульмінацією яких став фінальний концерт, який проводив український музикант-експериментатор Kotra. В інших виставах взяли участь відомі українські музиканти, які грають джаз, фольк, рок та електронну музику.

Проект став продовженням діяльності проекту Music Box Shantytown Sound Laboratory з Нью Орлеана (штат Луїзіана, США). Проект у Нью Орлеані було створено неприбутковою організацією New Orleans Airlift та очолено його автором і куратором Ділені Мартін у співпраці з 25 митцями, в тому числі зіркою стріт-арту Swoon.

Music Box у Нью Орлеані – це колекція спеціально виготовлених мініатюрних будиночків із старого дерева, кожен з яких містить у собі інструмент, або ж цей інструмент вбудовано у конструкцію. Дерево, з якого зроблено ці будиночки, взято із креольського котеджу вісімнадцьотого сторіччя, який було зруйновано кілька років тому.

Виступи Shantytown Orchestra проходили за участю відомих виконавців, серед яких Трастон Мур з групи Sonic Youth, рок-зірка Ендрю В.К., герої експериментального джазу Гемід Дрейк і Майкл Зерангал, легенда хіп-хопу Менні Фреш, Дікі Лондрі, Джейвелін, Блек Дайс з ансамблю Філліпа Гласса і багато інших.

Українські митці та музиканти розширили цей американський експеримент, демонструвавши можливості міжнародної співпраці й уяви.

«Music Box, Kyiv Outpost – це міжкультурний проект, винахідлива пригода, мета якої – «населити» музикою конструкцію, схожу на будинок, яка зроблена з матеріалів, віднайдених у Києві. Вона надихає нас на пошуки див і нових можливостей у світі навколо нас»
Куратор проекту Music Box Ділені Мартін 

«Склад виконавців змінюється від концерту до концерту,
 і їх підбір –  еклектичний»
The New York Times

«Під керіництвом Quintron ці вистави являють собою
електроакустичні звукові ландшафти –
комбінації елементів зі Штокгаузена і Брайана Іно
із присмаком фанку й баунсу»
Art Papers


Архів

YouTube video