• 948
25.09.17

Прес-конференція з нагоди відкриття Фестивалю молодих українських художників

Запрошуємо журналістів на відкриття Фестивалю молодих українських художників

У четвер, 28 вересня, о 16:00 у Мистецькому арсеналі відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття першого Фестивалю молодих українських художників.

 

У заході візьмуть участь:

– Євген Нищук, Міністр культури України

– Олеся Островська-Люта, генеральний директор НКММК «Мистецький арсенал»

– Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України

– Лізавета Герман, кураторка Фестивалю молодих українських художників

– Марія Ланько, кураторка Фестивалю молодих українських художників

– Катерина Філюк, кураторка Фестивалю молодих українських художників

 

Після прес-конференції відбудеться прес-тур з кураторками та художниками проекту.

Урочисте відкриття Фестивалю 28 вересня о 18:30

 

Акредитація ЗМІ за посиланням https://goo.gl/nV4k52

____________________________________________ 

Фестиваль молодих українських художників відбудеться з 28 вересня по 29 жовтня. У Мистецькому арсеналі.

Програма Фестивалю  2017 року складається з 67 мистецьких проектів, які кураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк відібрали на конкурсній основі з роботами, співзвучними темі Фестивалю.

Працюючи над проектом, кураторки запропонували молодим художникам поміркувати над категоріями змін, які все більше характеризують сучасність – розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним. На думку кураторок, відбулись зміни і в розумінні категорій часу і історії, а концептуальні межі розуміння минулого, теперішнього і майбутнього є взаємозамінними.

Лізавета Герман, Марія Ланько та Катерина Філюк запропонували художникам поміркувати про моделі альтернативного сьогодення та відрефлексувати у власних практиках тему «Сьогодні, що так і не настало»:

«Цікаво, що художники дуже по-різному відреагували на запропоновану тему, а отже і їхні проекти можна легко ранжувати від досить особистих та майже інтимних роздумів щодо певної ситуації чи проблеми, до досить абстрагованих загальних конструктів. Для нас важливо було включити художні практики, які б демонстрували чи хоча б натякали на альтернативні сценарії переживання моменту невпевненості, в якому ми всі вочевидь знаходимося. Це інший погляд на ситуацію, відмінний від більш практичних шляхів роботи з реальністю, як от політика чи соціологія, але й відмінний від філософії як абсолютно теоретичної практики мислення.  Тому мистецтво тут є іншою оптикою і певною можливістю вирішити це питання інакше».

Більше про Фестиваль молодих українських художників за посиланням