Книжковий Арсенал оголосив тему й дати проведенняПро Нас

Книжковий Арсенал оголосив тему й дати проведення

22-26 травня 2019 року у Мистецькому арсеналі відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, втілюються спільні якісні, актуальні й інноваційні проекти. 

У фокусі IX фестивалю – тема співжиття, спільного буття на основі цінностей і домовленостей. Як у ширшому контексті – наші далекі і близькі сусіди, політичні і культурні, проблеми (добро)сусідства, партнерство і співробітництво в міжнародному вимірі. Так і у вужчому контексті – співжиття людей у межах однієї країни чи території, одного населеного пункту чи навіть будинку, про взаємопідтримку й емпатію, але також про конфлікт, протистояння або байдужість. Тема під робочою назвою «Сусідство» звертає увагу на своїх і чужих однієї країни, на різні досвіди сусідства протягом історії, а також на те, чи знаємо літературу сусідів і як сусіди уявляли і уявляють нас. 

«Відповідальність, співпричетність, діалог – ці поняття активно обговорюються в українському суспільстві як ключові для подальшого розвитку країни. Всі вони передбачають іншу сторону, інший голос. Хто ці відомі й невідомі «інші», з якими взаємодіємо в географічних обширах країни, в найближчому прикордонні та в межах новочасних політичних союзів? Де закінчується приватна територія й де починається спільна? 

Які образи сусідів, воріженьків, кумів, союзників і зрадників створювала українська культура й кого зображує нині? І як із сучасного погляду ми перепрочитуємо ці образи в текстах Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша чи Івана Нечуя-Левицького?»,  – про це говорить Віра Балдинюк, кураторка фокус-теми, а також головна редакторка онлайн-видання «Korydor», журналістка, критикиня, що доєдналась до команди Книжкового арсеналу 2018 року.

Під час фокус-програми розмірковуватимемо, якими ми є в очах одне одного і якими хотіли би бути в сприйнятті зовнішнього світу. Що варто знати про себе в дзеркалі європейських та світових культур? Як дають собі раду країни після 1989 року – року падіння Берлінського муру? 

Окрім фокус-програми, у межах фестивалю відбудуться виставкові проекти, а також кураторські й спеціальні програми від запрошених кураторів і партнерів, пройде Українська програма у співпраці із видавцями. 

Умови участі для учасників ярмарку фестивалю будуть розміщені на сайті Мистецького арсеналу у грудні 2018 року. Пропозиції ідей можливих подій чи спецпроектів у межах Фестивалю будуть прийматися з грудня 2018 року по 4 лютого 2019.

Стежте за повідомленнями на сайті Мистецького арсеналу та соцмережами. 

Сторінка Книжкового арсеналу.

Нагадаємо, Книжковий Арсенал вперше відбувся у 2011 році і за 8 років досяг рівня одного з найвідвідуваніших і найпопулярніших проектів Мистецького Арсеналу. Щороку у програмі фестивалю порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. 

Фестиваль 2018 року відвідали понад 50 тисяч людей та взяли участь понад сто іноземних гостей із 32 країн світу, серед яких письменники, філософи, експерти видавничої справи, інтелектуали, ілюстратори й дизайнери тощо. Фестиваль заохочує перекладання світової спадщини й актуальної літератури українською мовою і зацікавлення світу українськими письменниками. Уже вдруге на Книжковому Арсеналі був представлений стенд стратегічного партнера фестивалю – Франкфуртської книжкової виставки – та є домовленості про розширену співпрацю і в 2019 році. 

Діяльність фестивалю і активність Літературної лабораторії Мистецького Арсеналу протягом року привертають увагу до читання як практики дозвілля й інструменту персонального розвитку.