МАЛА
ГАЛЕРЕЯ

Мала галерея є частиною Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал». Інституція продовжує лінію активного розвитку та підтримки української сцени сучасного мистецтва Мистецького Арсеналу, а також, постійної комунікації як з професійним середовищем, так і з широкою аудиторією.

Програма галереї сфокусована на нових проектах молодих українських авторів, що працюють з актуальною мистецькою та суспільно-політичною проблематикою. На сьогодні Мала галерея Мистецького Арсеналу є одним з небагатьох просторів в Києві, що послідовно репрезентує експериментальні некомерційні художні практики.

З 2010 року в стінах галереї пройшли біля ста групових та персональних виставок таких художників як Михайло Алєксєєнко, Катерина Бєрлова, Евгеній Ващенко, Ксенія Гнилицька, Катерина Єрмолаєва, Олександра Жумайлова-Дмитровська, Ілля Ісупов, Микола Рідний, Жанна Кадирова, Тарас Ковач та Анна Сорокова, Антон Лапов, Сергій Петлюк, Володимир та Олексій Сай, Аліна Якубенко, арт-група «Sviter», група «DIS/ORDER» та інші. Для багатьох художників співпраця з галереєю дала неабиякий кар’єрний старт, адже реалізовані тут проекти отримували престижні міжнародні премії, художників запрошували на резиденції та бієнале.

Щорічно галерея  робить важливі соціальні проекти разом з благодійними фондами та організаціями. Серед них фотопроекти пов’язані з дитячою онкологією, паліативною медициною, орфанними захворюваннями, авторка Руся Асєєва.

Галерея активно розвиває міжнародний напрямок діяльності. В продовж роботи тут відбувалися перформенси Кеті Чухров, Олексія Шульгіна, відео показ Рудольфа Герца, лекція Бернхарда Вольфа, на фасаді галереї останній зробив мурал.

Освітня діяльність галереї включає лекції, майстер-класи, воркшопи та дискусії  із запрошеними фахівцями. Разом з Відкритим архівом Українського медіа арту регулярно проводяться відео покази окремих художників за участю авторів. Окрім того, в Малій галереї Мистецького Арсеналу працює дитяча художня студія “Арт Лабораторія”, де діти навчаються історії мистецтва, основам живопису, декоративно-ужитковим технікам та, навіть, перформативним практикам. У приміщенні галереї кожен відвідувач може вільно користуватися спеціалізованою бібліотекою.

Окрім того, Мала галерея Мистецького Арсеналу активно підтримує експериментальну музичну сцену – тут постійно відбуваються концерти та музичні перформанси молодих музикантів та віджеїв.

Завдяки діяльності галереї музейні фонди «Мистецького Арсеналу» поповнюються роботами сучасних художників.