Стенд «МУЗЕЙНИЙ ПРОСТІР»Книжковий Арсенал

Стенд «МУЗЕЙНИЙ ПРОСТІР»

Організатор: ГО «Український центр розвитку музейної справи»

З кожним роком музеї у великих містах зміцнюють своє місце і роль  у житті громад і перестають сприйматися як сховища старих речей. Однак не всі музейні процеси видимі для середньостатистичного відвідувача. Наукова робота різного рівня і видавнича діяльність належать до саме таких.

З-поміж кількох сотень українських музеїв помітні кілька десятків, які щороку видають методичну літературу, каталоги виставок, збірники наукових та краєзнавчих конференцій, мистецькі альбоми, путівники, листівки та іншу дрібну сувенірну поліграфічну продукцію. Низка дрібніших музеїв – менш активні, розташовані далі від центру, проте той, хто здолає відстань – побачить перлину, безцінну, але маловідому. Це ще одна проблема галузі: попри кризу музеї реалізовують видавничі проекти, про які можуть не знати навіть колеги з сусідньої області, адже їхні наклади вимірюються від кількох десятків до кількох сотень примірників, поліграфія та дизайн часто не є найпривабливішими, але всередині криється унікальний зміст. Окрім як у нечисленних сувенірних крамницях, музеї не мають можливості реалізовувати те, що вони видають. Щоб привернути увагу до музейного книговидання науковців, видавців, широкого кола потенційних читачів, Український центр розвитку музейної справи в рамках VII міжнародного книжкового фестивалю «Книжковий Арсенал» організовує спеціальний стенд музейних видань, де представлена література з музеїв України за 5 напрямками: альбоми/каталоги, наукові видання, історико-краєзнавчі дослідження, методичні посібники для музейних працівників та поліграфічна сувенірна продукція. Це стане продовженням проекту УЦРМС, в рамках якого у 2015 році під час Книжкового Арсеналу відбулася дискусія «Чи може музейне видання стати бестселером» за участі провідних видавців країни та представників активних музейних установ, а також міні-експозиція «Музейне книговидавництво: український досвід та європейські зразки», яка представила традицію українського музейного книговидання, починаючи від музейного самвидаву 1991 року до сучасних музейних путівників, а також дала можливість ознайомитись зі тенденціями, темами, дизайном та підходом, виробленими різними музеями світу.

Учасники: Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний заповідник «Софія Київська», Музей історії Десятинної Церкви, Музей Революції Гідності, Львівський музей історії релігії, Національний музей у Львові імені А. Шептицького, Історико-краєзнавчий музей м. Винники, Музей Уласа Самчука в Рівному, Історико-меморіальний музей М. Грушевського у Львові, Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького, Державний педагогічний музей та інші.