II ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИКоли дорослі та діти говорять на рівних
Другий інтерактивний освітній фестиваль АРСЕНАЛ ІДЕЙ
З 5 до 9 квітня 2017 року

ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ — це відкритий простір, де у форматі відкритих діалогів діти висловлюють свої думки та ідеї, а дорослі мають можливість їх почути та допомогти втілити у реальність.

Внаслідок насичених інформаційних потоків, що призводять до «поверхового» сприйняття нових знань та подальших проблем не лише компетенцій, а й подальшою адаптацією у сучасному світі,  постає ціла низка викликів до системи освіти про її ефективне функціонування та відповідність запитам сучасності. Відтак в Україні продовжує активно розвиватись сектор позашкільної освіти та займати дедалі важливішу роль у розвитку дітей та підлітків. У певному сенсі, викладачі, які працюють поза межами школи, мають більші можливості щодо вибору матеріалу і методик, ширше поле для експерименту. Звідси постає необхідність спільного обговорення подібних методик, в першу чергу, з дітьми.

Відтак, учасники Форуму нової освіти – учні та експерти – об’єднуються задля того, щоб поставити у центр спілкування погляди дітей щодо актуальних питань у шкільній та позашкільній освіті, а також з’ясувати  їх інтелектуальні та емоційні потреби. Крім цього, Форум є майданчиком для виникнення інноваційних форм, методів та підходів у процесі спільного обговорення з можливістю подальшого впровадження у системі української освіти.

Цьогорічний II Форум нової освіти передбачав реалізацію трьох послідовних етапів:

І етап – «Інтерактивна міждисциплінарна програма в музеї» – екскурсії до Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, що відбувались 6 – 13 березня.

ІІ етап – написання есею «Як я відвідав/відвідала музей та що я хочу відчути там наступного разу» після відвідин музею задля рефлексації здобутого досвіду.

ІІІ етап – розмова з учнями-учасниками про сучасне мистецтво у просторі «Арсеналу Ідей» та участь в одній із обраних секцій «МИСТЕЦТВО», «НАУКА», «ФІЛОСОФІЯ» упродовж одного дня 6 – 9 квітня у рамках роботи II Форуму нової освіти у Мистецькому Арсеналі.

За результатами Форуму планується публікація двомовного каталогу (українською та англійською мовами) основних тез експертів та учнів, висловлених під час роботи секцій, що можуть бути підґрунтям для подальших розробок в системі української освіти.

Програма цьогорічного Форуму складатиметься з п’яти тематичних секцій:

6 квітня — МИ РІЗНІ – МИ РІВНІ (15.00 – 16.00)

6 квітня — МИСТЕЦТВО  (16.00 – 18.00)

7 квітня — НАУКА (12.00 – 14.00)

8 квітня — ФІЛОСОФІЯ (12.00 – 14.00)

9 квітня —ЛІТЕРАТУРА (12.00 – 14.00)

Партнерами II Форуму нової освіти є Національний Центр «Мала академія наук України» та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Контактна особа – Катерина Носко noskokaterina@gmail.com