Література як інструмент соціальної дії

Гру 06 2017

Амбіція проекту «Література як інструмент соціальної дії» – подивитися, як саме література впливає на життя. Чи є літературна робота інструментом кодування реальності, змін, що відбуваються навколо? Саме тому в центрі уваги програми — обмін ідеями та творення нової реальності, зарядженої на соціальну відповідальність. В даному контексті важливими будуть досвіди малих міст і сіл, де за допомогою літературних ініціатив вдалося активувати місцеві громади — про це можна буде дізнатися більше під час дискусії «Як Михайль Семенко та Агнон впливають на життя малих міст і сіл», що буде присвячена досвідам Жмеринки, Бучача та села Кибинці.

Другий важливий сюжет — література як терапія. Тут римуються два цікавих досвіди. Досвід переселенців, для яких письмо є інструментом вигадування нових себе, адаптації на новому місці, нагодою прозвучати в новій соціальній ролі — автора, письменника. Та досвід колишнього наркомана, де письмо в прямому сенсі може виконати функцію замісної терапії — це також історія про нове Я.

Третій сюжет — про вплив письменників і блогерів на соціум, про відповідальність за висловлювання та озвучені думки. У програмі запропоновано зустрічі з блогерами, котрі перетворюються на авторів популярних книжок, а також зустріч із соціально відповідальним журналістом, письменником і режисером Русланом Горовим.

Четвертий сюжет — про захист прав людини та про перетворення слів на дію. В центрі уваги тут буде презентація проекту Лариси Денисенко «Проти насильства», що включає в себе не лише оповідання найкращих українських письменників, а також тексти-роз’яснення від правників і психологів.

Програма «Література як інструмент соціальної дії» покликана показати успішні приклади того, що буває, якщо встати з дивана.

Розклад подій програми:

21 квітня, четвер
12.00-12.45 Зал Малі. Як Михайль Семенко та Агнон впливають на життя малих міст і сіл. Учасники: Ярослав Мінкін (проект «Plan Z», м. Жмеринка, Вінницька обл.), Мар’яна Максим’як (Літературний центр імені Аґнона, проект «АртДвір», м. Бучач, Тернопільська обл.), Любов Якимчук (проект «Метро до Кибинець», с. Кибинці, Полтавська обл.), Анатолій Кушнір (міський голова міста Жмеринка), Ірина Френкель – (експертка з питань культурної політики, Вінниця). Модераторка: Галина Танай (кураторка проекту «Їздець», співкоординаторка проекту «Метро до Кибинець»).

22 квітня, п’ятниця
17.00 — 17.50. Кінозал. «П’ята терапія». Історія Стаса Домбровського та його залежностей: від наркотичної до літературної. Як ВІЛ-інфікований колишній наркоман перетворюється на письменника та сценариста (Агора ГиппоКампус).

23 квітня, субота
12.00 — 13.30. Кінозал. Демонстрація стрічки «Укропи Донбасу» та презентація книжки Руслана Горового «Казки на ніч». (Видавництва «Vivat» і «Клуб сімейного дозвілля»).
14.00 — 14.50. Кінозал. «Переселенці. Люди, які не загубили себе». Дискусія на тему адаптації та успішної самореалізації переселенців у нових містах. Учасники: Ірина Андрейців, Барабанщикова Дар’я, Паладов Дмитро, Краснов Олександр (Discursus).
17.00 — 17.50. Зал «Фарби». Як блогери стають письменниками. Учасники: Гіркий Лук, Татуся Бо, Дмитро Якорнов, Марк Лівін, Тетяна Трофименко (Віват).

24 квітня, неділя
17.00 — 17.50. Зал «Фарби». Руйнівниці стратегій насильства. Збірка «Проти насильства», упорядниця Лариса Денисенко. Як один літературний діалог перетворився на книжково-радіо-правозахисний проект.

Коментарі Вимкнено до Література як інструмент соціальної дії