Фестиваль молодих українських художників

 

Фестиваль молодих українських художників «Сьогодні, що так і не настало». Освітня програма

2045x819_molode_siteslider

Публічна дискусія «Консюмеризм у сучасному мистецтві»

Фільм-переможець 70-го Каннського кінофестивалю «Квадрат» Рубена Естлунда спонукає до роздумів про цінності сучасного європейського суспільства. Оскільки головний герой фільму – куратор, а частина сюжету розгортається у світі сучасного мистецтва, ми запропонували експертам обговорити питання консюмеризму у сучасному мистецтві, межі політкоректності для куратора та автора, співвідношення між свободою вираження та фінансовими зобов’язаннями, а також про те, чи дотична проблематика фільму до українських реалій.

Учасники дискусії: художник, куратор, директор Польського Інституту у Нью-Йорку Єжи Онух, кураторка Дослідницької платформи PinchukArtCentre Тетяна Кочубінська, кінокритик та режисерка Аксинья Куріна.

Відкрита лекція-дискусія Алана Ґудмена «Виклики в освіті та мистецтві у 21-му столітті».

Алан Ґудмен – президент Інституту міжнародної освіти (Нью-Йорк, США). Основна місія Інституту міжнародної освіти – поглиблення взаєморозуміння між народами Сполучених Штатів та інших країн – як і раніше має вирішальне значення для забезпечення миру і процвітання. Історія Інституту вирізняється новаторськими підходами до особливостей кожної країни і світової кризи, які, звичайно ж, впливають і на функціонування системи вищої освіти. Після Другої світової війни Інститут допоміг Держдепартаменту США створити Програму імені Фулбрайта для сприяння взаєморозумінню між США та іншими країнами.
Вирішення глобальних проблем потребує глобального обміну знаннями, З огляду на це Інститут, як і раніше, активно сприяє міжнародним діалогам і співпраці, щоб зробити світ менш небезпечним. За підтримки урядових установ, фондів і корпорацій, програми ІМО дозволяють майбутнім лідерам в усіх галузях суспільства отримати доступ до освіти світового рівня і діяти на благо своїх громад.
У ці складні часи в усьому світі мистецтво стало універсальною мовою, і в музеях ми можемо шукати не єдину відповідь чи перспективу, а дискусійні площадки для вивчення різних точок зору.

Дискусія «Фотокритика: професія, що (не) існує в Україні».

– Які мистецтвознавчі дослідження про фотографічні процеси в Україні вже існують? Де їх можна прочитати та що з ними робити далі? І чи потрібно/цікаво це українському суспільству?
– Статті/архіви/музей/освіта: як взаємопов’язані ці сфери для створення діючої фотографічно-мистецької індустрії.
– Досвід досліджень фотографії та методики учасників дискусії.

Учасниці: Вікторія Мироненко, Катерина Радченко, Олександра Набієва, Аліна Сандуляк.

 

Дискусія «Митецька освіта в Україні».

В той час як візуальне мистецтво давно вийшло за рамки класичних живопису, скульптури і графіки, українська художня освіта досі спирається майже виключно на академічні стандарти. Чи є така освіта адекватною задачам, що стоять перед мистецтвом у 21 столітті? Які плюси і мінуси академічної освіти? Де молоді українські художники можуть отримати необхідні знання і вміння, і які в Україні існують експериментальні форми художньої освіти?

Учасники дискусії: Максим Петрушенко, Анна Кахіані, Марія Плотнікова, Ольга Сабко. Модерує дискусію – Ольга Балашова, мистецтвознавиця, заступниця директора Національного художнього музею України з розвитку.