Свої / Чужі. Образи. СтереотипиКнижковий Арсенал

Свої / Чужі. Образи. Стереотипи

На п’яти дискусіях під загальною назвою «СВОЇ / ЧУЖІ. Образи. Стереотипи» учасники з різних країн вестимуть мову про простір [українських] міст, культурні стратегії їх розвитку, їхні бренди: експорт і нав’язування свого символічного й матеріального продукту. Ітиметься також про те, які міста потрапляють у поле зору українських авторів в останні роки, які нові тенденції в їх описі, чи здатні художні тексти створити місту бренд, чи спроможне місто привабити туриста чи нового мешканця через тексти про себе.

Організатори ставлять низку питань. Коли та як українці писатимуть репортажі про інші країни? Чому вони, мандруючи по цілому світу й мешкаючи в різних країнах, не осмислюють у книжках народи, країни, які бачать? Чому більшість літератури, що постає після подорожей в інші країни, – це тревелоги, література про мандри, а не література про інші країни та народи? Що потрібно, аби такі тести поставали? З якими проблемами стикаються українські автори, пишучи про інші країни?

Ще одна важлива проблема – стереотипи про різні регіони усередині нашої країни. Коли в Україні розвинувся стереотип про «донецьких»? Чи є динаміка зміни цього образу у 2014-2016 роках? Чи сприймають галичан досі як «бандерівців» і що означає «бандерівець», а також «галичанин» у нинішній Україні? Якими є стереотипи про інші регіони, коли і як вони постали? Що можна робити для розвінчання міфів, для стирання образливих шкідливих маркерів?

Нарешті, поговоримо також про те, що змінилося в образі України за кордоном після Революції гідності, що спроможне змінити цей образ на краще й на що здатна культурна дипломатія.

Заходи проекту відбудуться за сприяння Італійського інституту культури, Чеського центру, Польського Інституту, Французького Інституту, Інституту книжки (Польща).

YouTube video