PictoricКнижковий Арсенал

Pictoric

Міжнародна виставка ілюстрації Pictoric
Втретє на Книжковому Арсеналі клуб ілюстраторів Pictoric відкриває масштабну міжнародну виставку, демонструючи українську сучасну ілюстрацію в контексті європейської. Цього року українські художники презентують нові твори разом із французькими колегами. Експозицію складають роботи як відомих ілюстраторів, так і студентів художніх академій. 25 художників з Франції та 25 з України створять зріз актуальної книжкової та журнальної  ілюстрації. Окрім насиченої візуальної частини, Pictoric готує велику освітню програму за участі професіоналів у сфері ілюстрації та видавництва.

Учасники з України: Настя Слєпцова, Поліна Дорошенко, Сергій Майдуков, творча студія Аграфка, Ілля Угнівенко, Юлія Тверітіна, Анна Сарвіра, Олег Щерба, Анна Хоменко, Анастасія Стефурак, Олена Тихонюк, Женя Полосіна, Аня Іваненко, Володимир та Марія Гавриш, Тетяна Денисенко, Інна Черняк.

Учасники з Франції: Юбер Пуаро,  Лоран Моро, Каролін Гамон, Марі Мінйо, Шарлот Мола, Лоік Локателі, Маріон Арбона, Матіас Маллінгре, Лілі де Белон, Осеан Мекломберге та ін.

 

«Троянда і резеда».  Юбер Пуаро
Серед головних проектів цьогорічної програми – авторська книга «Троянда і резеда» молодого паризького ілюстратора-мандрівника Юбера Пуаро. Книга присвячена подіям в Україні та поєднує тексти-переживання з візуальними образами. Роботу над книгою Юбер почав минулого літа, перебуваючи у Києві. З часом проект вийшов за межі видання і перетворився на емоційний простір з монументальними малюнками та ілюстративними постерами. Юбер проведе творчу зустріч та воркшоп. Проект здійснюється за підтримки Французького інституту в Україні.

Shakespeare. Shake the Spirit
До 400-ліття з дня смерті Шекспіра Pictoric  презентує виставку з альтернативними обкладинками до п’єс драматурга у плакатному форматі. Цим проектом художники Pictoric показують, що сучасна ілюстрація, яка інтерпретує класичні літературні твори, є цікавою для українській аудиторії. Це ще один крок до поширення якісного оформлення та дизайну у книговиданні. Проект, здійснюється за підтримки  Британської Ради в Україні в межах програми Creative Enterprise: Ukraine.

«Жива бібліотека»
Pictoric пропонує поспілкуватися на професійні теми у форматі «Жива бібліотека».  У відвідувачів буде чудовий шанс обговорити з професіоналами актуальні питання у сфері видавничої справи, починаючи від створення концепту макету до реалізації книги у книгарні.

«Семенко 100»
Pictoric підтримує студентські проекти. Цього року – це книга художника «Семенко 100». Цей надзвичайний проект складається зі ста книг, де кожна з них присвячена одному віршеві.

Короткі Історії від ілюстраторів
Подія у форматі швидких доповідей для молодих ілюстраторів, які хочуть показати власні проекти та розказати про свою творчість широкому загалу.  Півтори години презентацій, різноманіття технік, графічних стилів, тематик, образів та метафор не залишать байдужими художників-початківців, професіоналів та видавців.