ГестальтаКнижковий Арсенал

Гестальта

У проекті «Гестальта» команда Щербенко Арт Центру має на меті зв’язати воєдино історії дуже різних людей – художників, письменників, дизайнерів, колекціонерів, ілюстраторів тощо. Кожен із них не просто проживає життя, а формує свій шлях, виходячи з власного творчого становлення, розвитку, відображеного в пошуку і створенні прекрасного: творів мистецтва, реліквій, сувенірів і, звичайно ж, книг.

Кожен відвідувач Книжкового Арсеналу 2016 зможе долучитися до цього клубу, як у ролі глядача, так і в якості активного учасника. З цією метою проект розділений на кілька зон:

  • «Гестальта» – експозиція творів сучасного українського мистецтва;
  • «Щоденник» – виставка арт-книг, альбомів, ескізів, принтів, фотографій та інших цікавих предметів; книжкова крамниця, присвячена мистецтву, дизайну, фотографії, урбанізму;
  • Простір, який об’єднує попередні дві зони, для зустрічей з цікавими людьми – колекціонерами досвіду, емоцій, вражень.

З гестальти – маленької людської моделі для малювання – починається творчий шлях. Тим же розмитим, узагальненим образом і залишається людина для всіх інших наприкінці цього шляху. Між двома кордонами – ціле життя, з низкою сумнівів і рішень, суть яких часто відображає щоденник. У ньому є особливий сенс, що відсилає до внутрішніх переживань і логіки роздумів людини під час розвитку і перетворення свого первісного стану.

Для художника щоденник – це принципова незавершеність його чернеток, етюдів, ескізів. Це історія, покрита таємницею, що не призначена для чужого ока, але саме вона розповідає про найпотаємніше. Гортаючи його, ми можемо прочитати цю історію. А можемо придумати і свою власну і перетворити її в колекцію – теж своєрідний щоденник, який «пишеться» і залишається як пам’ять після досягнення кінцевого результату як нагадування про виконану роботу думки і уяви, про роботу над собою і своїм становленням. А що залишиться в вашому «щоденнику»?

Куратор проекту – Марина Щербенко

Учасники: Аліна Максименко, Зоя Орлова, ІлонаСільваши, Руслан Тремба

Щербенко Арт Центр
Заснований галеристкою і куратором Мариною Щербенко. Завданням центру є створення можливостей для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів, майстер-класів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн світу.

shcherbenkoartcentre.com
info@shcherbenkoartcentre.com
096 801 20 41
facebook.com/SerbenkoArtCentr