Досвід про мушокКнижковий Арсенал

Досвід про мушок

Дванадцять плакатів присвячених дванадцятьом віршам Яна Вагнера, натхненні перекладами Юрія Андруховича та Марка Белорусця, втілені  Ярком Філевичем.

Ярко Філевич — дизайнер та ілюстратор, який з 2011 року безнадійно закоханий у мистецтво плакату, і протягом років робить усе можливе, щоб досягнути об’єкту своєї любові. Працює у техніці витинанки, у суміші з комп’ютерним колажуванням. Спершу плакати народжуються як чорно-білі аплікації, а вже після сканування набирають масштабу і кольору.У цій виставці плакати відіграють роль ілюстративного матеріалу, з одного боку, і творчого експерименту з іншого.

Сам автор про виставку думає наступне: «От взяти вірш. Гарний, акуратний, добре складений. З добірними словами. Невеликий. І знайти йому якусь протилежність — щось велике і незграбне. Ну, припустімо, це буде плакат. Покладете їх поруч — той вірш і той плакат. І от тоді, між ними, щось виникне. Може напруга, може любов. Хоча напруга і любов це, мабуть, те саме. Та й плакаті і вірш –мабуть, одне й те ж. От так їх покладете поруч — і вже неясно, де у вас буде вірш, а де плакат».

YouTube video