Аукціон «Українська книга»Книжковий Арсенал

Аукціон «Українська книга»

20 квітня в рамках VI Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал» аукціонний дім «Дукат» відкриє передаукціонну виставку першого вітчизняного букіністичного аукціону «Українська книга» та презентує новий напрямок своєї діяльності. Для вітчизняного антикварного та букіністичного ринку ця подія, безумовно, є знаковою, оскільки торги такого профілю й масштабу проводитимуться в Україні вперше.

В аукціонній добірці, що налічує понад 100 лотів, представлено рідкісні стародруки, колекційні видання та карти ХVII–XX століть, плакати й гравюри видатних вітчизняних митців.

Серед найпривабливіших лотів з боку колекціонерів та знавців вітчизняної букіністики:

  • перше друковане видання Євангелія в Україні: Типографія Львівського Успенського братства, друкар Михайло Сльозка, 1636 р.;
  • видана за життя Т. Шевченка та заборонена в Російській імперії збірка «Новые стихотворения Пушкина и Шавченки» з першою публікацією шевченкового «Запо­віту»: Лейпциг, 1859 р.
  • альбом «Из украинской старины» 1900 року з ілюстраціями С. Васильківського та М. Самокиша;
  • альбом театральних ескізів видатного українського авангардиста «Анатоль Петрицький. Театральні строї» з передмовою В. Хмурого (1929);
  • раритетні карти України ХVII–XVIII ст. і плани міст ХIX–XX ст.;
  • твори видатних українських графіків О. Аксініна, М. Вайсберга, М. Дерегуса, О. Кульчицької, Ю. Чаришнікова, Г. Якутовича та інших.

Головні завдання нового аукціону ― привернути увагу до української книги як до визначного явища культури, що має власне «обличчя» й, разом з тим, пов’язане з загальноєвропейською традицією; представити вітчизняну книгу як художній об’єкт; показати розмаїття видань, об’єднаних поняттям «україніка».

Передаукціонна виставка: 20–22 квітня
Аукціон: 23 квітня, 14:00
Адреса: м. Київ, вул. Лаврська 10–12, НКММК «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»
Телефон для довідок: (044) 279 09 03
З аукціонним каталогом можна ознайомитися з 11 квітня на сайті: dykat.com.ua

YouTube video